CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.33° C / 17.33° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

IŞIK ROMANYA BÜYÜLELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

IŞIK ROMANYA BÜYÜLELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık TBMM’deki makamında Romanya Büyükelçisi Sn. Radu Onofrei kabul etti. E

18 Şubat 2013 Saat: 17:05
IŞIK ROMANYA BÜYÜLELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ
IŞIK ROMANYA BÜYÜLELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

IŞIK ROMANYA BÜYÜLELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık TBMM’deki makamında Romanya Büyükelçisi Sn. Radu Onofrei kabul etti.

Eğitim Dünya’nın Her Yerinde Birinci Öncelik

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık Romanya Büyükelçisi ile TBMM’de bir araya gelerek iki ülke ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Büyükelçi Onofrei Romanya Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı Gerogica Severin’in iki ülke parlamentolarının yakın işbirliği yapması amacıyla Işık’a iletilmek üzere gönderdiği mektubu takdim etti. Büyükelçi Onofrei ziyarette yaptığı açıklamada ”İki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 135. yılını yaşıyoruz. Romanya olarak Türkiye’nin AB üyelik sürecini destekliyoruz. İki ülke meclisleri arasındaki ilişkilerin daha da artmasını arzuluyoruz” dedi. Işık da yaptığı açıklamada ”Eğitim dünyanın her yerinde ülkelerin birinci önceliği. Biz bugün Romanya’daki mevkidaşımızın mektubunu aldık. İki ülke parlamentoları arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi için çalışacağız. İki dost halkın ilişkileri her geçen gün daha da ileri gidecektir. Büyükelçi Sn. Onofrei’ye ziyareti sebebiyle teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız