FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Işık : Kocaeli Ak Parti'nin Kalesidir

AK Parti İl Teşkilatı, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşen geleneksel bayramlaşma programında buluştu. Programda AK Parti teşkilatlarının başarısını öven Bakan Işık, “Kocaeli AK Parti’nin kalesi” ded

5 Temmuz 2016 Saat: 18:10
Işık : Kocaeli Ak Parti'nin Kalesidir
Işık : Kocaeli Ak Parti'nin Kalesidir

AK Parti İl Teşkilatı, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşen geleneksel bayramlaşma programında buluştu. Programda AK Parti teşkilatlarının başarısını öven Bakan Işık, “Kocaeli AK Parti’nin kalesi” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı geleneksel bayramlaşma programında buluştu. İl binası önünde gerçekleşen bayramlaşmada misafirlere baklava ve çay ikram edildi. Programa Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Sami Çakır, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Serap Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, İş Kur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 12 ilçe başkanı ve partililer katıldı. Etkinliğe bir tek Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş katılmadı.

ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan şunları söyledi: “Hepiniz bayramlaşma programımıza hoş geldiniz. Belediyelerimiz halk iftarlarıyla, bizlerde gönül sofralarımızla fakirin yanında olmaya gayret ettik. Ramazandan sonra da teşkilatlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Aramızdan ayrılmış olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Herkesin bayramını kutluyorum.”


PEDAL ÇEVİRİRSEK YOL ALIRIZ
Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şunları söyledi: “Ülkemizde bayramımızı karartmak isteyenler var. Ülkemizin bünyesinden bunları söküp atacağız. Durmak yok, hizmete devam. Siyasette pedali devamlı çevirirsek yol alırız. Çevirmezsek bisiklet yan yatar. Biz siyaseti bu şekilde algılıyoruz. Bu yolda hizmet eden arkadaşlarımıza, hükümetimize, bize verilen hizmetlerden dolayı halk adına teşekkür ediyorum. Kocaeli’de bir hizmet bereketi var. Bu bizim kardeşliğimizin bereketidir. Koşmak istiyorsan hizmet yolunda her zaman yol açıktır. Tüm Kocaeli halkımızın bayramını kutluyorum.”


ENGELLEYEMEYECEKLER

Milletvekilleri adına söz alan Radiye Sezer Katırcıoğlu ise şunları söyledi: ”11 ayı en iyi şekilde idrak ettiğimize inanıyorum. Yardımlaşma ve dayanışmayı en iyi şekilde idrak ettiğimize şahit olduk. Yaşadığımız bu süreçte hiç bir değeri gözetmeden yaşanan terör olaylarına şahit olduk. Mübarek topraklarda yaşanan terör olaylarının değerlerimize yeniden bakmamıza vesile olduğuna inanıyorum. Bu süreç bizi daha çok kenetlendirecek süreç olmalıdır. Yaşadıkları krizler, bizim topraklarımızda Müslüman coğrafyada operasyonların daha şiddetli olacağının işaretidir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bizler 780 bin metrekarede yaşayan Müslümanlar için değil tüm Müslümanlar için bir arada olmalıyız. Bu vesileyle Ramazan Bayramınızı tekrar kutluyorum.”

AK PARTİ ÇATISI ALTINDA 
Son olarak konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise şunları söyledi: “Bugün burada AK Parti çatısı altında 30. bayramımızı kutluyoruz. Cumhurbaşkanlığı liderliğinde birbirimize yaslanarak iktidar olduk. Çözülemez denilen pek çok kronik sorununu çözdük. Türkiye’nin en büyük problemi ekonomiydi. Yapısal dönüşümleri gerçekleştirerek şu an Türkiye milli gelirine göre en çok dış yardım yapan ülke haline geldik. IMF’nin beş kuruşuna muhtaçken kredi açacak konuma geldiysek başka söze gerek yok. Demokrasinin önündeki engelleri tek tek kaldırdık.”

 

YASAK LAFINI KALDIRDIK

Bakan Işık sözlerine şöyle devam etti: “Yasak lafını duymadığımız ülkede özgürlüklerin yaşandığı önemli bir noktaya geldik. Siyasette sürekli pedal çevirmeye AK Parti olarak devam edeceğiz. Böyle bir coğrafyada yaşayan ülke olarak, olmazsa olmaz nokta TSK ve ordunun ihtiyaçlarını karşılamak ve bu bölgedeki varlığımızı garanti altına almak. Kendi savunma sanayimizde dışa bağımlılık oranını yüzde altmış dörde getirmiş durumdayız. Siyasetle uğraşan insanın en büyük bahtiyarlığı milletine hizmet etme fırsatını yakalamaktır.


KOCAELİ AK PARTİ’NİN KALESİ
Seçimde yüzde elli altı buçuk oyla kırılması zor rekora imza attık. Bu oy aslında Kocaeli’yi AK Parti’nin kalesi haline getirdi. Ancak bu başarı tesadüf değildir. Bunun sırrı partimizin kurulduğu günden bu güne kadar devam eden birlik ve beraberliktir. Büyük bir teşkilatın içerisinde zaman zaman sorunlar olmaz mı? Her sorunun çözümü vardır. Bu güne kadar Kocaeli teşkilatları Türkiye’ye örnek çalışmalar yaptı. En iyi üç teşkilatını sayın dediğinizde ilk üç içerisinde mutlaka Kocaeli var. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız