FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Işık: 61 Yıl Sonra Rekor Kırdık

1 Kasım seçimlerine oldukça sıkı hazırlanıp 7 milletvekili çıkarma hedefini gerçekleştiren AK Parti Kocaeli İl Örgütü, seçimlerden sonraki ilk İl İstişare Kurulu Toplantısını dAntikkapı Restaurant’ta Bilim Sanayi ve Teknoloji Baka

5 Aralık 2015 Saat: 14:18
Işık: 61 Yıl Sonra Rekor Kırdık
Işık: 61 Yıl Sonra Rekor Kırdık

1 Kasım seçimlerine oldukça sıkı hazırlanıp 7 milletvekili çıkarma hedefini gerçekleştiren AK Parti Kocaeli İl Örgütü, seçimlerden sonraki ilk İl İstişare Kurulu Toplantısını dAntikkapı Restaurant’ta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla gerçekleştirdi

7 Haziran seçimlerinde istediğini alamayan ve milletvekili kaybeden Ak Parti Kocaeli İl Örgütü, 1 Kasım seçimlerine çok sıkı çalışarak girmiş ve koyduğu 7 milletvekili çıkarma hedefinide başarıyla gerçekleştirmişti. Ak Parti Kocaeli İl Teşkilatı, 1 Kasım seçimlerden sonra ilk istişare kurulu toplantısını il başkanı Şemsettin Ceyhan önderliğinde Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi. Saat 10:00’da başlayan kahvaltılı programa; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Ak Parti Kocaeli milletvekilleri, Meclis Üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski il yöneticileri ve partililer katıldı.

 

61 YIL SONRA REKOR KIRDIK

İstişare toplantısında ilk konuşmayı gerçekleştiren Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 61 yıl sonra Kocaeli’de rekor kırdıklarını belirterek‘’Bizler bu toplantıları önemsiyoruz.  Sizlerle en son toplantımızı 1 Kasım seçimlerinin öncesinde yapmıştık. O zamanlarda 7 haziranın bir yükü, 7 Haziran’da yaşadığımız üzüntü hepimizin yüzüne yansımıştı. Partimizin 7 Haziran’da yaşadığı olumsuluğu hep berlikte konuşmuş, 1 Kasım seçimlerine hazırlanmıştık. Sizlerden katkı istedik. Sizlerde yapabileceğinizin en iyisyle bu davaya sahip çıktınız.Bunun neticesinde Kocaeli’de %56,5 oy aldık. Kocaeli’de 61 yıl sonra alınmış olan en yüksek oyu Kocaeli teşkilatı olarak 1 Kasım’da almış olduk’’ ifadelerini kullandı.

 

ZAFERİN MİMARI TEŞKİLATTIR

Konuşmasını sürdüren Ceyhan, elde edilen başarının bireysel olmadığını ve bu tür organizasyonların birlik ve beraberliği arttırdığını söyleyerek’’Bu zaferin mimarı Kocaeli teşkilatının her bir üyesidir. O nedenle ben her birinize 1 Kasım seçimlerinde ortaya koyduğunuz gayrete teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra bu tür muhabbetlerimiz ve programlarımız devam edecektir. Partimizin başarısının temelinde birlik ve beraberlik yatıyor. Ülkemize ve şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bundan milletimizin şüphesi olmasın’’ şeklinde konuştu.

 

BİZ BİLE BEKLEMİYORDUK

Şemsettin Ceyhan’dan sonra partililere seslenen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık , 1 Kasım’da alınan sonuçlara kendilerinin bile şaşırdığını belirterek‘’ 1 Kasım seçimleri öncesi yaptığımız toplantı bu güne kadar yaptığımız en verimli toplantıydı. 1 Kasım seçimlerinde gösteridiğin fedakarlıklar için hepinize teşekkür ediyortum. 1 Kasım seçimleri birçok oyunu bozdu. Türkiye’nin artık istikrarlı bi iktidar çıkaramayacağını düşünenler yanıldı. %49,5 gibi Kocaeli’de 56,5 gibi kimsenin tartışamadığı bir sonucu milletimiz 1 Kasım akşamı ortaya koydu. Kuşkusuz bu bizim bile beklemediğimiz bir sonuçtu.Bu sonuçtan sonra Türkiye kendi çıkarları için çok daha güçlü şekilde masaya oturmaya başladı’’ dedi.

 

MİLLET KULAĞIMIZI ÇEKTİ

Konuşmasına devam edecen bakan Işık ‘’ 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki kısa istikrarsızlık süresince Türkiye’nin nasıl kan kaybettiğini az çok gördük. Ama milletimiz buna göz yummadı ve tek başına bizi iktidar yaptı. 1 Kasım’da gördüğüm, bu harekete bu davaya kendini bağlı hisseden arkadaşlarımızın tamamının bir görev beklemeden kapı kapı çalışması oldu. Allah’a hamdolsun son 60 yılın en yüksek oyunu aldık. Bu gerçekten kırılması çok zor bir rekor. Bu harekete gönül bağı olan herkesin müthiş bir çalışması oldu. Bizden sonra düşen gören 1 Kasım seçimlerinden sonra omuzlarımıza yüklenen sorumluluğu lağiyle yerine getirmektir. 7 Haziran’da millet kulağımızı çekti. İşin özü bu. İnşallah bundan sonra bu toplantıları birlikte sürdüreceğiz’’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız