FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Türkiye

İşid roket mermisi karkamışa düştü fırtına öbüsleri karşılık verdi

SURİYE'nin terör örgütü IŞİD denetimindeki Cerablus bölgesinden ateşlenen roket mermisi, Gaziantep'in karkamış İlçesi'nde boş araziye düştü

20 Ağustos 2016 Saat: 23:47
İşid roket mermisi karkamışa düştü fırtına öbüsleri karşılık verdi
İşid roket mermisi karkamışa düştü fırtına öbüsleri karşılık verdi
SURİYE'nin terör örgütü IŞİD denetimindeki Cerablus bölgesinden ateşlenen roket mermisi, Gaziantep'in karkamış İlçesi'nde boş araziye düştü. Olayın ardından sınır birlikleri tarafından roketin atıldığı bölge ateş altına alınırken, Gaziantep Valiliği, Beşkılıç ile Türkyurdu arasındaki bölgeyi 15 gün süreyle özel Güvenlik Bölgesi olarak ilan etti.
Terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki Suriye'nin Cerablus kentinden akşam saatlerinde ateşlenen bir roketatar mermisi, sınırı geçip Gaziantep'in Karkamış İlçesi'ndeki boş araziye düştü. Meydana gelen patlamanın ardından sınırda konuşlu topçu birlikleri, roketin ateşlendiği bölgeyi fırtına obüsleriyle ateş altına aldı.

Bu arada Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada Beşkılıç ile Türkyurdu arasında kalan bölgenin 15 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi olarak ilan edildiği duyurularak, şöyle denildi:

"Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere; 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince; Beşkılıç- Türkyurdu arasında kalan hududun geri bölgesinde, 20 Ağustos 2016 günü saat 17.00'den başlayıp, 3 Eylül 2016 günü saat 17.00'de bitecek şekilde, 15 gün süre ile valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir. Buna göre 20 Ağustos 2016- 3 Eylül 2016 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi İlan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş ve çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü'nce yapılacaktır."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız