FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.46° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İŞİD, Kızılay'ı Tehdit Etti

Orta Doğuyu kan gölüne çeviren İŞİD örgütü, Türkiye'nin en büyük yardım kuruluşu Kızılay'ı, bölgeye destek getirmesin diye tehdit etti.

8 Ağustos 2014 Saat: 18:12
İŞİD, Kızılay'ı Tehdit Etti
İŞİD, Kızılay'ı Tehdit Etti

Türkiye'nin en büyük yardım kuruluşu Kızılay, bölgede faaliyet göstermek ve insalara yardımda bulunmak istiyor. Ancak bir türlü İŞİD, yapılanmasını geçemiyor. Özellikler Kerkük ve Musul gibi noktalarda bulunan Türkmenlere yardım ulaştırmaya çalışan Kızılay görevlileri, İŞİD üyeleri tarafından tehdit ediliyor. Diğer taraftan Irak'ta bir türlü durdurulamayan IŞİD tehdidi yüzünden Hristiyanlar ülkeyi terk ediyor. IŞİD'in, Musul'dan kaçan Hristiyan ailelerin evlerine ve diğer eşyalarına el koyduğu belirtiliyor. 

KIZILAY, TEHDİTLERİ UMURSAMIYOR

Yaşanılan bu olumsuz durum karşısında Kızılay Genel Merkezi, çeşitli yönetmlerle İŞİD'e ulaşıp bölgeye daha rahat yardımlarda bulunmak istiyor. Dünyanın görmezden geldiği bölgede sadece müslümanlara değil, İŞİD'in elinden kaçmak için evlerini terkeden gayrimüslümlerede ulaşmak adına Kızılay tüm yolları deniyor. İŞİD'in tehditlerini görmezden gelen Kızılay, özellikle Erbil'de birçok insana yiyecek ve konaklama imkanı sunuyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız