FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.93° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İşçiler Arkadaşlarına Sahip Çıktı

Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik Marmara Galvaniz’de işten atılan işçilerin, arkadaşlarının eylem yapması sonrası geri alındığını duyurdu.

6 Şubat 2016 Saat: 09:33
İşçiler Arkadaşlarına Sahip Çıktı
İşçiler Arkadaşlarına Sahip Çıktı

Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik Marmara Galvaniz’de işten atılan işçilerin, arkadaşlarının eylem yapması sonrası geri alındığını duyurdu

Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik bir basın açıklaması yaparak Marmara Galvaniz’de yaşanan süreci anlattı. Hatırlanacağı üzere Marmara Galvaniz’de örgütlenme çalışmasını tamamlayan Birleşik Metal-İş Sendikası Bakanlık’tan yetki bekliyor. Bu süreçte ise iş veren toplam 7 işçiyi işten çıkardı. İşçilerin atılması sonrası önceki akşam fabrika önünde eylem yapıldı ve işçiler yeniden işbaşı yaptı.


EYLEM SONRASINDA

Konuyla ilgili konuşan Başkan Çelik, işten çıkartılan 7 işçinin fabrika önünde yapılan eylem sonrasında işlerine geri döndüğünü belirterek, “İşçi arkadaşlarımız toplu sözleşme istiyorlardı. Bir duruşları vardı. Mesai arkadaşları bu 7 arkadaşımıza sahip çıktı’’ dedi.


SAHİP ÇIKTILAR

Çelik, “Bir eylem gerçekleştirdik, arkadaşlarımız ile birlikte.  İşçiler toplu sözleşme istiyor. Bu konuda bir duruşları var. 7 arkadaşımız işten çıkartılmıştı. İşveren durumu tarttı ve işçi arkadaşlar mesai arkadaşlarına sahip çıktı bu suretle akşam saatlerinde 7 işçi arkadaşımız işlerine geri döndü” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız