FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İş-Kur Çoban Kursuna Hazırlanıyor

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2015 yılı İşgücü Eğitim Programı’nı güncelledi. Kurumun, ‘Çoban-sürü yönetim elamanı’ programı düzenlemesi yapacağı öğrenildi.

28 Nisan 2015 Saat: 16:39
İş-Kur Çoban Kursuna Hazırlanıyor
İş-Kur Çoban Kursuna Hazırlanıyor

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2015 yılı İşgücü Eğitim Programı’nı güncelledi. Kurumun, ‘Çoban-sürü yönetim elamanı’ programı düzenlemesi yapacağı öğrenildi

Kocaeli Valiliği tarafından düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, başka bir programından dolayı Vali Hasan Basri Güzeloğlu katılamazken, Vali Yardımcısı Fecri Fikret Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Engin Gülmez, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Kemal Kaya toplantı salonunda hazır bulundu. Açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Fecri Fikret Çelik, “Gelişmiş ülkeler, hangi sanayi alanında ne lazım onun planını yapar. Bizim de gelişmekte olan ülkemizde bu planları çok iyi yapmamız gerekiyor” diye konuştu.  

 

12 BİN KİŞİYE İŞ BULAMADI

Açılış konuşmasının yapılmasının ardından ise kurul kararlarına ilişkin değerlendirme yapıldı.  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Engin Gülmez’in yaptığı sunumda, İŞKUR’un işe yerleştirme, işsizlik başvuruları ve meslek edindirme kursları ile ilgili bilgi verildi. Buna göre İŞKUR, işe yerleştirmek için 2015’in ilk üç ayından başvuru yapan 16 bin 607 kişiden yalnızca 3  bin 821 kişiye iş bulurken 12 bin 786 kişiye ise iş bulamadı. 2013 yılında 43 milyon 125 bin, 2014 yılında 55 milyon 800 bin olan işsizlik ödemesi ise 2015’in ilk üç ayında 18 milyon 243 bin lira oldu.

 

ÇOBAN KURSU AÇILABİLİR

Sunumuna devam eden Engin Gülmez, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 2015 yılı işgücü eğitim planın güncellenmiş haliyle ilgili bilgi verdi. Kurum, 113 meslek alanında 6 bin 450 kişi için eğitim programı düzenleyecek. Karar altına alınan eğitim programında ise kurum, ‘Çoban-sürü yönetim elemanı’ için eğitim vermeye hazırlanıyor. 50 kişi için yapılacak eğitim programıyla ilgili konuşan Engin Gülmez, söz konusu kursun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda gerçekleşebileceğini ifade etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız