FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İş Kur Bilişim Uzmanı Yetiştirecek

İş Kur Gebze’ de kurulacak olan bilişim vadisine nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla kurs programı başlatacağını duyurdu.

9 Şubat 2016 Saat: 19:12
İş Kur Bilişim Uzmanı Yetiştirecek
İş Kur Bilişim Uzmanı Yetiştirecek

İş Kur Gebze’ de kurulacak olan bilişim vadisine nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla kurs programı başlatacağını duyurdu.

İş Kur İl Şubesinde düzenlenen basın açıklamasında Gebze Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bünyamin Coşut, Koü Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cengiz Uyanık, Koü Sürekli Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Yıldırım, İş Kur İl Müdür Yardımcısı Nurullah Korel hazır bulundu. Basın açıklamasını gerçekleştiren İş Kur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, “Bilgi ve iletişim teknolojilerinin, ülkelerin rekabet gücünün artırılması, refah düzeyinin yükseltilmesi ve nitelikli istihdamın geliştirilmesi bakımından taşıdığı önem giderek artmaktadır. Başta mobil cihaz ve internet olmak üzere, küresel düzeyde hızla yaygınlaşan bilgi ve iletişim teknolojileri kullanımıyla birlikte yoğun ürün ve hizmetlere olan talep artmakta, ülkelerin bilgi tabanlı ekonomilere dönüşümleri hızlanmaktadır” dedi.


NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI AÇIĞI
Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm faaliyetlerinin hızlandırılması, büyümeyi desteklemek ve istihdam oluşturmak üzere bilgi ve iletişim teknojileri kullanımının etkileştirilmesi gerekmektedir diyen Yılmaz, “Bilgi ve iletişim teknojileri sektöründe nitelikli insan kaynağı açığı bulunmaktadır. Bu gereksinimler doğrultusunda ihtiyaç duyulan insan kaynağının yetiştirilmesinde bu alandaki eğitim programlarının içeriğinin, ortaya çıkan yeni meslekler de dikkate alınarak, piyasa talebini karşılayabilecek şekilde yapılandırılması ihtiyacı bulunmaktadır. İhtiyaçlar dikkate alınarak Bilişim Uzmanı mesleğinde elemanlar yetiştirilecektir” şeklinde konuştu.


PROTOKOL İMZALANDI
Sözlerine devam eden Yılmaz, “İlimiz Gebze ilçesinde kurulmakta olan bilişim vadisine nitelikli eleman yetiştirmek üzere 18.09.2015 tarihinde protokol imzalanmıştır. Bu protokol doğrultusunda ilk etapta Kocaeli Üniversitesi’nde 25 kişilik bir grup Gebze Teknik Üniversitesinde 13 kişilik 4 grup açılacaktır.


KATILIM ŞARTLARI
Kurs programına katılım için gerekli olan şartlar:
4 yıllık örgün öğretimli bir üniversite diplomasına sahip olmak veya meslek yüksekokullarında ki bilgisayar ve elektronik programlarından mezun olmak
Hâlihazırda sigortalı olarak bir işte çalışıyor olmamak ve İŞKUR veri tabanında “iş arıyor” kategorisinde bulunmak
Herhangi bir üniversiteden Bilgisayar Mühendisliği ya da Bilgisayar Bilimleri bölümü diplomasına sahip olmamak
Hâlihazırda bir başka üniversitede öğrenci statüsünde olmamak
Yapılan program kabul ve sıralama sınavında yüz üzerinden en az 50 almış olmak


BAŞVURU TARİHİ VE SOSYAL HAKLAR 
Nitelikli Bilişim Uzmanı Sertifika Programı, “Teorik dersler, uygulama dersleri ve sınavlar” dan oluşmaktadır. Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Sertifika Programı Kursu başvuruları 10.02.2016 - 21.02.2016 tarihleri arasında alınacaktır. Sınav ve mülakattan başarı ile geçenler eğitime 7 Mart 2016 da başlayacaktır. Eğitim 600 saat üzerinden olup eğitim sonunda başarılı olanlara bilişim uzmanı sertifikası verilecektir. Kursiyerlerimize katıldıkları gün başına 20 TL cep harçlığı, kurs süresinde kursiyerlere iş kazası ve meslek hastalığı eğitimleri ile Genel Sağlık Sigortası İş Kur tarafından yapılacaktır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız