CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İŞ KAZASI GEÇİRDİ

Derincede 2008 yılında TOKİnin yaptığı konutlarda geçirdiği iş kazası nedeniyle kalçasına platin takılan ve koltuk değneği ile yürüyebilen 44 yaşındaki İbrahim Aksoyun birbirini tutmayan özürlü oranla

2 Mart 2013 Saat: 15:01

Derince'de 2008 yılında TOKİ'nin yaptığı konutlarda geçirdiği iş kazası nedeniyle kalçasına platin takılan ve koltuk değneği ile yürüyebilen 44 yaşındaki İbrahim Aksoy'un birbirini tutmayan özürlü oranları nedeniyle hayatı karardı.

Derince'de TOKİ'nin yaptığı binalarda taşeron bir firma adına çalışan İbrahim Aksoy, 2008 yılında vinçten üzerine demir düşmesi sonucu yaralandı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Aksoy'a, tedavi ardından kalçasına platin takıldı. Aksoy, aynı yıl da Kocaeli 4. İş Mahkemesi'ne iş kazasından dolayı dava açtı.
Hastanede tedavisi devam ederken Aksoy "İş kazası sonucu sürekli iş göremezlik derecesinin tespiti" için Ankara Yüksek Sağlık Kurulu'na gönderildi. Burada yapılan tetkikler sonucunda Aksoy'a 'sağlam' raporu verildi. Aksoy bunun üzerine, Yüksek Sağlık Kurulu'nun bir üst kuruluna başvurmasına rağmen buradan da kendisine sağlam raporu gönderilince ne yapacağını şaşırdı.
BAŞBAKANLIK YÜZDE 60, BELEDİYE YÜZDE 42

Koltuk değneği olmadan yürüyemediği halde kendisi için sağlam raporu verilen İbrahim Aksoy, Haydarpaşa Numune ve Eğitim Araştırma Hastanesi Özürlü Sağlık Kurulu başvurdu. Burada yapılan incelemede "Sol kalça, travmatik eski çıkığı, sakrum yırtığı, hareket kısıklığı" tespit edilerek yüzde 20 oranında özür raporu verildi. Bu rapor sonucunu Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'na gönderen Aksoy'a orada özür oranı yüzde 60 olarak belirtilerek kendisine 'Özürlü kimlik kartı' verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na da ücretsiz ulaşım için başvuran Aksoy'a buradan ise, 'yüzde 42 oranla özürlü' olduğu belirtilerek ücretsiz ulaşım kartı düzenlendi.
"NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM"
İbrahim Aksoy, daha önce inşaatlarda çalışarak geçindirdiğini, şu anda değneksiz yürüyemediği için çalışamadığından borçlandığını belirterek şunları söyledi:
"Kaza ardından hayatım karardı. Durumumun belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na da başvurdum. Ben de dava açtım. 16 Mart tarihinde duruşma yapılacak. Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek sonucu bekliyorum. Geçirdiğim iş kazası sonucu sürekli iş göremezlik raporu verilirse 2008 yılından itibaren biriken parayı faiziyle birlikte almak istiyorum. ÇünkÜ şu ana kadar çalışamadığımdan yaklaşık 30 bin lira borcum oluştu. Eşim psikiyatri tedavisi görüyor. Oradan alacağım para ile borçlarımı ödeyeceğim."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız