FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İş Dünyası Sonuçlardan Memnun

Kocaeli’deki iş dünyasının temsilcileri sandıktan tek başına iktidar çıkmasında memnuniyet duyduklarını ifade etti.

2 Kasım 2015 Saat: 12:16
İş Dünyası Sonuçlardan Memnun
İş Dünyası Sonuçlardan Memnun

Kocaeli’deki iş dünyasının temsilcileri sandıktan tek başına iktidar çıkmasında memnuniyet duyduklarını ifade etti.

1 Kasım Seçimleri’nden güçlü bir şekilde tek başına iktidar çıkması en çok iş dünyasını sevindirdi. Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve Kocaeli Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, çıkan sonuçların memnuniyet verici olduğunu vurgulayarak iktidar partisinin vaatlerini yerine getirmesini beklediğini vurguladılar. Başkanlar, Ekonomi ve iş dünyası rahatlatacak gelişmelerin hızlanmasını beklediğini vurguladı.

 

KESİNLİKLE OLUMLU

KSO Başkanı  Ayhan Zeytinoğlu, sandıktan çıkan sonucu olumlu bulduklarını vurguladığı konuşmasında yeni hükümetin ekonomiye odaklanması gerektiğini ifade etti. Ayhan Zeytinoğlu,  “Kesinlikle olumlu buluyoruz. Halkımız koalisyonla uğraşma mesajı verdi. Dört sene seçimsiz bir dönem olacağı için artık ekonomiye odaklanın dedi.  7 Haziran’dan sonraki 5 aylık süreçte Türkiye’nin ciddi kaybı oldu. Dört sene seçimsiz bir dönem olması telefi edebileceğimizi gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

 

REFORM GEREKİR

KOTO Başkanı Murat Özdağ, ise  “vatandaş seçimi referandumolarak değerlendirmiştir. Tek başına iktidar mı yoksa koalisyon mu.  Vatandaş tek başına iktidar demiştir. Artık seçim bitti yetki güçlü seçildi yapıldı. Ciddi manadaki yapısal problemleri çözmek için çalışmalara girmesi lazım. Bu manada da yabancı yatırımcıyı çağıracak reformların yapılması gerekir. Ekonomi kurmaylarının biran önce iş dünyasının beklediği hukuksal yapısal ve sistem üzerinde hızlı bir çalışma yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

SÖZLERİ BEKLİYORUZ

Kocaeli Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya tek başına iktidara gelen AKP’nin sözleri yerine getirmesini beklediklerini söyledi. Kaya  “esnafın beklentileri bütün partilerin vaatleri vardı. Hepsinin seçimlerle ilgili vaatleri vardı. Şimdi tek başına iktidara gelen AKP’nin verdiği sözleri yerine getirmek istiyoruz. Koalisyon çok konuşuldu ama bizim ülkemiz hala anlamış değil, bakın Danimarka 52 yıldır koalisyonla yönetiliyor. Millet anlamış değil. Şimdi herkesin milletin tercihine saygılı olması lazım. Tek başına iktidara gelmesi herkesi memnun etmiştir” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız