FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24.54° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İş Davalarının Neredeyse Tamamında İşveren Haksız Bulunuyor

İşçi-İşveren davalarında, yüzde 99 oranında işverenin haksız çıkarılması bizlerin belini büken öncelikli konularıdır.

14 Ekim 2016 Saat: 13:52
Koto Müezzioğlu İştira Toplantısı, Koto Başkanı Müezzinoğluna Sorunları İletti
İş Davalarının Neredeyse Tamamında İşveren Haksız Bulunuyor

BAKAN MÜEZZİNOĞLU KOCAELİ'DE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile istişare toplantısında bir araya gelen Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış, 3 konuyla ilgili düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu ifade etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun düzenlediği istişare toplantısı kapsamında ilimize geldi. İzmit Ramada Plaza’da düzenlenen milletvekilleri, belediye başkanları ve siyasi partilerin il başkanlarının da katıldığı istişare toplantısında, Kocaeli iş dünyasını temsilen Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış yer aldı. Toplantıda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na Kocaeli’nin güncel ekonomik verileri hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Barış, Türkiye’nin 2023 hedefleri kapsamında ekonomik anlamda en büyük görevlerin Kocaeli iş dünyasına düştüğüne de vurgu yaptı.

KOTO BAŞKANI BARIŞ

Kocaeli’nin, başta 2023 olmak üzere, tüm ekonomik hedeflere ulaşabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını ifade eden Başkan Barış, bu hedeflere ulaşabilmek için bazı düzenlemelere ivedi bir biçimde ihtiyaç duyulduğunu da sözlerine ekledi. Özellikle, kayıt dışı istihdamın ekonomik ve sosyal açıdan birçok olumsuz sonucu olduğunu ifade eden Başkan Barış, “Kocaeli olarak üzerimize düşen ödevlerin farkındayız ve bunun için Kocaeli iş dünyası olarak yoğun mücadeleler veriyoruz. Öncelikli olarak kayıt dışı istihdamın önlenmesi, gelecek nesillere daha sağlıklı işgücünün hazırlanabilmesi amacıyla meslek liselerinin iş dünyasına devri ve işçi-işveren davalarında, yüzde 99 oranında işverenin haksız çıkarılması bizlerin belini büken öncelikli konularıdır. Sorunların çözümü noktasında da Kocaeli iş dünyası olarak tüm katkıyı sağlamaya hazırız” dedi.

MÜEZZİNOĞLU  İLE TOPLANTIDA GÖRÜŞÜLEN KONULAR

Toplantıda ayrıca; Taşeron Yasası, kıdem tazminatları, mesleki yeterlilik, işçi ve işveren arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, hem işverenleri hem de işçileri güçlü kılacak düzenlemelerin hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmalar yapılması görüşüldü.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız