CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10.54° C / 11° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İŞ ARAYANLAR DEVLET 20 BİN BEKÇİ ALACAK...

Seksenler döneminde mahallemizde görmeye alışık olduğumuz güvenliğimizi canımızı malımızı koruyan ve şu anda sayıları 4 bine kadar düşen bekçilere takviye geliyor. Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli

13 Mart 2013 Saat: 23:15

Seksenler döneminde mahallemizde görmeye alışık olduğumuz güvenliğimizi canımızı malımızı koruyan ve şu anda sayıları 4 bine kadar düşen bekçilere takviye geliyor. Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek.

Emniyet Teşkilatı'nda 'bekçi abi' dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58'e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 ila bin 700 lira arasında maaş alacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri de tanımlandı. Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Bekçilerin görevleri ise şöyle sıralandı: Bir kimsenin can, mal, ırzına yapılan saldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak. Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak. Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız