KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

açık7.73° C / 12° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Irkçılığı ve Mezhepçiliği Eğitimle Yeneriz

Gölcük İlim Yayma Derneği ve Kocaeli Vanlılar Derneği yönetimleri ile bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, “Irkçılığı ve mezhepçiliği eğitimle yeneriz” dedi

8 Ocak 2016 Saat: 14:37
Irkçılığı ve Mezhepçiliği Eğitimle Yeneriz
Irkçılığı ve Mezhepçiliği Eğitimle Yeneriz

Gölcük İlim Yayma Derneği ve Kocaeli Vanlılar Derneği yönetimleri ile bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, “Irkçılığı ve mezhepçiliği eğitimle yeneriz” dedi

Dünyanın karşılaştığı ve İslam ülkelerinin gelişmesinin önündeki iki büyük engel olan ırkçılık ile mezhepçilik problemlerinin ancak eğitimle aşılabileceğini her platformda ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük İlim Yayma Derneği ve Kocaeli Vanlılar Derneği yönetimleriyle bir araya geldi. Görüşmelerde toplum üzerindeki sorumlulukların her kurum üzerinde olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Milli birlik ve beraberliğin önündeki en büyük engel ırkçılıktır. Bunun zararını her birey her yerde ifade etmelidir. İslam coğrafyasının yaşadığı diğer bir kriz ise mezhepçiliktir. Bu iki kanserli düşünceyi ancak ve ancak gelecek nesilleri eğiterek çözebiliriz” dedi. 


İSLAM KARDEŞLİĞİ
Irkçılık ve mezhepçilik virüslerinin Müslüman toplumlara verdiği ve vereceği zararları endişe ile karşıladığını da belirten Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Ahmet Gögercin ve Gölcük İlim Yayma Derneği Başkanı Ali Kemal Eren’in yönetimlerini ağırladığı birliktelikte, “İslam kardeşliğinin saflarını sıklaştırmamız gerekmektedir. Medeniyetler topluluğu, maalesef İslam ve gönül coğrafyamızda kendi hayati çıkarları doğrultusunda planlar gerçekleştirmektedirler. Bu durumda öne çıkması gereken sadece ve sadece İslam Kardeşliğidir. Küçük bedenlerin kıyıya vurmaması için bu fitne ateşlerinin söndürülmesi gerekmektedir” diye konuştu.


HUZURU TESİSİ EDECEK
Bugün ülkemizin güney doğusunda yaşanan terör olaylarının milletimizin huzuruna ve mutluluğuna kast edilmiş bir durum olduğunu da belirten Başkan Karaosmanoğlu, “İslam kardeşliğinin arasında vuku bulmuş bu olumsuz tablonun, orada yaşayan halkımızla birlikte önümüzde günlerde son bulacağına inanıyorum. Kürt ve Türk kardeşlerimizin kalbinde Kur’an ve Peygamber aşkı olduğu sürece, ülkemiz üzerinde oynanan bu oyun başarılı olamayacaktır” açıklamasını yaptı. 


MEZHEPÇİLİKLE ÇIKIYOR 
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ziyaretlerde vurguladığı birlik ve beraberliğin gelecek nesillerin iyi eğitilmesine bağlı olduğunu ifade ederken, “İslam düşmanları ırkçılık ve mezhepçilikle ortaya çıkıyor. Ancak planladıkları bu oyun gerçekleşmez. Çünkü ülkemizde yaşayan milletimiz, olayları artık daha iyi yorumluyor ve gözlüyor. Geçmişte her ırktan, 7’den 70’e her vatandaşımız Kur’an, bayrak, vatan ve özgürlük için aynı toprağa başını koyarak son yolculuğuna çıktı. Bu milletin mayası temizdir, bilmedikleri budur” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız