FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İnşaat Mühendisleri Odası 61 Yaşında

Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası 61’inci kuruluş yıl dönümünü Başiskele'de bir otelde gerçekleştirilen muhteşem programla kutladı

19 Aralık 2015 Saat: 11:07
İnşaat Mühendisleri Odası 61 Yaşında
İnşaat Mühendisleri Odası 61 Yaşında

Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası 61’inci kuruluş yıl dönümünü Başiskele'de bir otelde gerçekleştirilen muhteşem programla kutladı

Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası kuruluşlarının 61.yılı sebebiyle Başiskele The Ness Otel’de muhteşem bir program düzenlendi. Haldız İnşaat’ın sponsorluğunda gerçekleşen programa yoğun katılım sağlanırken; programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Karamürsel Belediyes Başkanı İsmail Yıldırım, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Kocaeli Genel Sekreteri Tahir Akman, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, İnşaat Mühendisleri Odası Tolga Ok, Mimarlar Odası Başkanı Arsal Arısal ve çok sayıda davetli katıldı.

 

PLAKET VE ONUR BELGESİ

Bu yıl kuruluşunun 61. yılı kapsamında geleneksel olarak düzenlenen gecede aynı zamanda İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi olarak meslekte 40. ve 25. yılını dolduran inşaat mühendislerine de plaket ve onur belgeleri takdim edildi. Gecede aynı zamanda 1975 mezunu  42 üye ve 1990 mezunu 27 üyeye de plaket ve onur belgeleri verildi.

 

KÖPRÜ KURMAYI BAŞARDIK

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, “İnşaat Mühendisleri Odası yarım asrı geçen ömründe toplumsal saygınlığını her zaman korumaya ve kuşaklar arasında sağlıklı bir köprü kurmayı başarmıştır. İnşaat sektörünün çekirdeğini her zaman mühendisler oluşturmuştur. Gerek sosyal ve gerekse iktisadi açıdan oldukça önemli bir mesleğe sahip olduğumuzu tekrar vurgulamak isterim” şeklinde konuştu.

 

TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Başkan Ok konuşmasının devamında inşaat mühendislerine seslenerek, “Sizlere ürettiğiniz mesleki değerler için minnettarız. Çünkü biliyoruz ki, yıllarca özveriyle, meşakkatle ve onurla mesleğimizi icra ettiniz. Meslek itibarı korumayı, mesleği etiği savunmayı asli görev saydınız. Sizler medeniyetleri var eden, görünür kılan ve geleceğe aktaran bir mesleği yıllarca onurla uygulamanın yarattığı hazzı ve mutluluğu bugün bizlerle paylaşmak nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

HER ZAMAN ÖRNEK OLDUNUZ

Ok meslekte 40.ve 25.yılını dolduran inşaat mühendislerine de teşekkür ederek, “Meslekte 40 ve 25 yılını bugün itibari ile tamamladınız. Yaptıklarınız ve emekleriniz için önemli bir teşekkürü fazlası ile hak ettiniz. Biz genç mühendislere her zaman örnek oldunuz. Sizleri kutluyorum. Bu anlamda siz değerli üyelerimize bundan sonraki yaşamınızda da sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum” dedi.

 

‘EN ÖNEMLİ MESLEKLERDEN BİRİ’

Başkan Tolga Ok’un ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “İnşaat mühendisliği hem ülkemiz hem de kentimiz adına çok önemli bir meslektir. Kentimizde başarılı hizmetlere imza atan inşaat mühendisleri odamızın yaptığı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

‘İNŞAATIN İÇİNDE OLMALILAR’

Toltar’ın ardından konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnşaat Mühendisleri Odası kentimiz adına ne kadar önemli bir kurum olduğu hepimizin malumu. Bu anlamda özellikle bizim gibi deprem bölgelerinde her türlü depreme dayanıklı binaların yapılması ve bu binaların şehircilik adına çevreye uyumlu, estetik görünüme sahip olması bizim için önemlidir.Ben , inşaat mühendisi değilim ama inşaattan anlarım. Büyükşehir Belediyesi olarak da odamızla sürekli bir iletişim halindeyiz. Bizim öğrenim sistemimiz maalesef teorik anlamda kalıyor. Biz, odamızdan özelikle mesleğe yeni girecek olan çocuklarımıza uygulama konusunda yardımcı olmaları ve daha iyi yapıların ortaya çıkarılması için bir kılavuz olmalarını istiyoruz” dedi.

 

‘OLMAZSA OLMAZLARDAN’

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası kentimizdeki en önemli kurumlarından biridir. Şüphesiz meslek örgütleri kentleri daha iyi bir yapıya kavuşturmak için olmazsa olmazlardandır. Koaceli’nin aydınlık gelecekler kavuşması için siz değerli İnşaat Mühendislerine ihtiyacımız var. Bu vesile ile sizlere teşekkür ediyor. Başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

‘MESLEK DAYANIŞMALARI ÖNEMLİ’

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, “Bu denli güzle programları bir araya getirmek çok güçtür. Bu nedenle İnşaat Mühendisi Odamızı tebrik ediyorum. Meslek kuruluşları bizim toplumumuzda çok önemli bir yere oturuyor. Geçmiş dönemde ahilik kültürü ile başlayan günümüzde ise odalarımızla devam eden meslek örgütlerinin var olması mesleklerin daha da değerlenmesi ve meslek dayanışmalarını kuvvetlendirmektedir. Bu anlamda Kocaeli’nde İnşaat Mühendisleri Odamızın böylesine güzel işlere imza atması bizleri çok sevindiriyor” dedi.

 

‘YERLİ MALZEMELER KULLANIN’

“Türkiye her geçen gün büyümeye devam ediyor” sözlerini kullanan Işık, “ Her alanda büyüyen Türkiye’nin İnşaat sektöründe de ciddi bir büyüme gerçekleştirdiği kaçınılmaz bir durumdur. Türkiye inşaatta büyürken öte yandan yapılan binalarda kültürümüzü yansıtan motiflerin kullanılması önemlidir. Daha da önemli kullanılan malzemelerin yerli olmasıdır. Sizlerden beklentimiz yerli ürünleri daha fazla kullanmanızdır. Ben, İnşaat Mühendisleri Odamızı yakından takip ediyorum Çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

 

Meslekte 40. dolduran üyeler

Yusuf Toraman, Hayri Büyükbudak, Akil Görentaş, Mahmut Gençer, Dursun Meydanlı, Mehmet Gürdal Battal, Gazi Nihan Hacet, Veli Uysal, Arif Öztürk, Arif Uzan, Bülent Erinal, Yahya Raif Önsü, Hamza Aydın, Sadettin Dilaver, Ahmet Balaban, Mehmet Pala Güzelbaş, Fahri Kurtuluş, Sedat Yavuz Alım, Mennan Eyüpoğlu, Osman Nuri Cebe, Mustafa Nadir, Sebahattin Tan, İsmail Hakkı Sancak, Eşaref Emin Güzey, Hasan Yazıcı, Orhan Keskin, Nuri Çelebi, Abdurrahman Nafiz Bal, Ahmet Bedri Sudan, Arif Balyalı, İsmail Mehmet Yerlikaya, Şahin Demirci, Fuat Hisarcıklıkar, Süleyman Aydın, Güler Cebe, Ahmet Dilber, Hüseyin Keskin, Arslan Ertan, Mehmet İhsan Gezen, Salih Okumuş, Osman Demiral, Mehmet Umut Şahin.

 

Meslekte 25. Yılını dolduran üyeler

Cengiz Tilki, Ahmet Ekşi, Serdar Çakır, Müzeyyen Saygılı, Yüksel Güvercinoğlu, Cevdet Doğan, Vehap Limonci, Mustafa Emin Topaloğlu, Şevki Tayfun Ergün, Fatma Karataş, Hatice Karabağlı, Yeşim Aykaç, Abdurkerim Terzioğlu, Oktay Ok, Levent Mustafa Çapulaş, Murat Saroğlu, Arif Hikmet Kanca, Uğur Ozkay, Zülküf Demiryol, Bülent Koparan, Mustafa Yalçın, Serhan Yüce, Cevat Günay, Yavuz Tekman, Cihat Yücel, Gökhan Yetkin, Raci Kaptan Kolaylı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız