CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İMKANSIZLIKLARIN İÇİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Beden Eğitimi dersini okulun giriş katındaki kolidorda ve sadece okulun önündeki 240 metre kare bahçe içinde yapıyorlar. Ancak 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu bu imkansızlıklar içerisinde okulun duvarlar

19 Şubat 2013 Saat: 20:30
İMKANSIZLIKLARIN İÇİNDEN BÜYÜK BAŞARI
İMKANSIZLIKLARIN İÇİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Beden Eğitimi dersini okulun giriş katındaki kolidorda ve sadece okulun önündeki 240 metre kare bahçe içinde yapıyorlar. Ancak 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu bu imkansızlıklar içerisinde okulun duvarlarına il ve Türkiye genelinde spor faaliyetlerinde kazandıkları kupaları koyacak bulamıyorlar.

Eğitim gördükleri yer önce iş hanı olarak yapıldı. Sonra Yüksekokul ve sağlık müdürlüğü kullandı. Şimdi ise ortaokul olarak kullanılıyor. Ve bu okul yani 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, Kocaeli Üniversitesi BESYO Fakültesinde tez konusu oldu Neden mi? Çünkü okulun sadece 240 metrekare bahçesi olmasına rağmen her yıl ilimiz de ve Türkiye genelinde farklı branşlarda şampiyon oluyor.

240 METRE KARE BEDEN EĞİTİM ALANI

Bin 370 öğrencisi bulunan ve İzmit'in merkezinde yer alan 50.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'nda aynı anda 100 öğrenci, okulun sadece 240 metrekare bahçesinde beden eğitimi görüyor. Yaşanılan bu imkansızlıklara, Beden Eğitimi salonu olmamalarına rağmen bu okul, 16 spor branşında eğitim veriyor, bununla da kalmayıp, 12 branş da ilde şampiyon olarak Türkiye de derecelere giriyor. ve her yıl milli takıma milli sporcu yetiştiriyor.

OKUL ÜNİVERSİTEDE TEZ KONUSU OLDU

Okulun beden eğitimi için uygun alan olmamasına rağmen, son üç yıl içerisinde farklı spor dalların da 64 tane kupa kazanmayı başaran 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu üç yıl da toplam 20 de milli sporcu çıkardı. İmkansızlıklara rağmen okulun spor da bu başarısı “spor salonu olmadan nasıl başarılı olunur” konulu Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’na tez konusu oldu.

AİLELER OLDUKÇA TEPKİLİ

50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu başarının arkasında yatan okulun Beden Öğretmenleri Mevlüt Salla, Zafer Güçlü, Şükrü Şahin’in uzun süre ismi bu kentte konuşulacağa benziyor. Veliler okulun spor daki başarı ve öğretmenlerin faaliyetlerinden oldukça memnunken, bu kadar kupaya karşılık yine de okulun bu konuda daki alan sıkıntısı çözülmemesi aileleri son derece kızdırıyor.

TEK ÇÖZÜM YENİ BİR BİNA

Okulun mevcut yapısı ve yeri nedeni ile her hangi bir yöne genişleyememesi sorunu daha da çözülmez hale getiriyor. Okul yöneticileri bu konuda uzun zamandır mağdur olduklarını çözüm konusunda okulun yanındaki binanın satın alınmasını çalışmalara başladı. Ancak bina sahibinin eski bina için 2 buçuk trilyon istemesi okulun bahçe genişlemesinide engelledi.

50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Kazandıkları Bazı Kupalar;

2012-2013- Basketbol ve Yüzme, il birincisi,

2011-2012- Yüzme Türkiye birincisi

2011-2012 Yıldız Basketbol Kocaeli Birincısı

2012-2013- Futbol da haftaya final oynayacaklar

2007-2008- Türkiye Futbol Şampiyonu ve Kocaeli il birincisi

2007-2008- Baketbol Yıldız Kocaeli Birincisi

2007-2008- Voleybol il birincisi ve TÜrkiye Dördüncüsü

2009-2010- Voleybol il birincisi ve Türkiye Sekizincisi

Son 11 yıldır badminton Kocaeli birincisi Türkiye yedıncısı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız