CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10.53° C / 11° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İLYAS ŞEKER AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İlyas Şeker, Türkiyede terör olmasaydı milli gelirimiz 20 bin dolarların üzerinde olurdu dedi. AK Parti Kırıkkale İl Ba

4 Mart 2013 Saat: 16:04
İLYAS ŞEKER AÇIKLAMA YAPTI
İLYAS ŞEKER AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İlyas Şeker, "Türkiye'de terör olmasaydı milli gelirimiz 20 bin dolarların üzerinde olurdu" dedi.
AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı'nda 2012 yılı değerlendirme toplantısına katılmak üzere kente gelen AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, toplantı öncesinde Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ı makamında ziyaret etti. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şeker, AK Parti'nin sadece seçim döneminde çalışan bir parti olmadığını, seçimin bittiği günden itibaren çalışmalarını devam ettiren bir parti olduğunu söyledi. İç Anadolu'da Kırıkkale'nin de içinde bulunduğu 7 ilden sorumlu olduğunu ifade eden Şeker, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek yol haritasını masaya yatıracaklarını belirtti. Türkiye'nin en büyük problemlerinden birinin terör olduğuna dikkat çeken Şeker, terörün sadece AK Parti hükümeti döneminde ortaya çıkan bir problem olmadığına işaret etti. Terörün, 1978'li yıllardan itibaren Türkiye'nin gündeminde olan ve yaklaşık 30 yıldan beri süre gelen bir sorun olduğunun altını çizen milletvekili Şeker, "Bugüne kadar da maalesef, AK Parti iktidarına kadar bu problemin çözümünün sadece ve sadece silahla olacağı, düşünülmüş o şekilde mücadele edilmiş. Azalma değil, tam tersi artmalar olmuş. O bölgenin bazı sıkıntıları, problemleri vardı. AK Parti kendi tüzüğüyle, kendi çalışma sisteminde o bölgedeki eksikliklerin, noksanlıkların giderilmesi, o bölgedeki insanların sıkıntıları problemleri varsa masaya yatırılması konusunda bugüne kadar müthiş hizmetler oldu. O bölgedeki hastanesinden, okulundan, ulaşımından, o bölge insanının yaşantısıyla ilgili, genel problemlerin çözülmesi o bölgede yapıldı. Artık Türkiye'de şöyle bir olguda var. Ben İç Anadolu'yu geziyorum. Her tarafta artık bu terör olayı bitti, bugüne kadar silahla çözülemedi, bir şekilde bitmesi lazım. Terörle mücadeleye bugüne kadar 300 milyarın üzerinde bir harcama yapıldı. Bu para, terör olmasaydı, Türkiye'de kalmış olsaydı, Türkiye'deki yatırımlara harcamış olsaydık, milli gelirimiz 20 bin dolarların üzerinde olacaktı" dedi. Şeker, Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ı ziyaretinin ardından AK Parti Kırıkkale il ve ilçe Başkanları, il ve ilçe belediye başkanları ve il genel meclis başkanının katıldığı toplantıda 2012 yılının değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız