CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İLLE DE OKUR YAZAR OLSUN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Roman açılımı kapsamında gerçekleştirdiği hizmetlerine devam ediyor. Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarıyla Romanların yanında olan Büyükşehir’in öncelikli hedefi ise okuma

2 Ocak 2013 Saat: 14:06
İLLE DE OKUR YAZAR OLSUN
İLLE DE OKUR YAZAR OLSUN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Roman açılımı kapsamında gerçekleştirdiği hizmetlerine devam ediyor. Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarıyla Romanların yanında olan Büyükşehir’in öncelikli hedefi ise okuma yazma bilmeyenlerin bu eksikliklerini gidermek oldu.

Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK, Roman vatandaşlara birçok farklı branşta eğitim imkânı sunuyor.KO-MEK, Kireçocakları mevkiinde bulunan Maria Anne kurs merkezinde okuma-yazma kursu açtı. Burada şuan için 30 kişi eğitim görüyor.Kursa katılanlar okuma yazma öğrenmekten duydukları mutluluğu aktarırken Kadriye Demirkıran da, “Okumam yazmam olmadığı zamanlar kör gibi gezdiğimi şimdi anladım.’’ şeklinde konuşarak düşüncelerini dile getirdi.KO-MEK, okuma yazma seferberliğinin yanı sıra tüm branşlarıyla eğitimin hizmetinde olmaya devam edecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız