FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İLİMİZ BHC’LERDEN NE ZAMAN KURTULACAK?

Kocaelinde bulunan ve sadece ilimizi değil Marmara Bölgesini tehdit eden, 2 bin 500 ton zehirli BHC maddelerinin 313 tonu Çevre ve Orman Eski Bakanı Osman Pepe’nin döneminde gönderildi.Pepe’nin “hepsi

1 Temmuz 2013 Saat: 11:20
İLİMİZ BHC’LERDEN NE ZAMAN KURTULACAK?
İLİMİZ BHC’LERDEN NE ZAMAN KURTULACAK?

Kocaeli'nde bulunan ve sadece ilimizi değil Marmara Bölgesi'ni tehdit eden, 2 bin 500 ton zehirli BHC maddelerinin 313 tonu Çevre ve Orman Eski Bakanı Osman Pepe’nin döneminde gönderildi.Pepe’nin “hepsi gidecekti ama ben gittim” dediği BHC’lerden, yıllar geçmesine rağmen ilimizi ve Marmara bölgemizin ne zaman kurtulacağı ise bilinmiyor.

Kocaeli'nin başına bela olan 2 bin 500 ton BHC maddesinin kullanımı, sağlığa zararlı olduğu gerekçesi nedeniyle yasaklandı.Bir kısmı gönderilen zehirli atıklar, Marmara Denizi kıyısında bir depoda korku salmaya devam ediyor.

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) önderliğinde, yıllardır tehlike arz eden bu maddenin, Çevre ve Orman Bakanlığı ile yapılan çalışmalar sonucunda bertarafına karar verildi. 3 yıllık süre içinde Çevre ve Orman Eski Bakanı Osman Pepe döneminde, zehirli atıkların Türkiye'de bertarafının mümkün olmayacağı görüşüne varılarak, yurt dışında araştırmalar başlatıldı.2 bin 500 ton BHC'nin sadece 313 tonu Almanya'ya götürülerek bertaraf edildi. En son sevkiyat Ağustos 2009 tarihinde yapıldı.Zehirli atıkların elde kalması üzerine Çevre ve Orman Bakanlığı tekrar devreye girdi.Ancak zehirli atıkların ne zaman bertarafına başlanacağı ise bilinmiyor.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/07/ILIMIZ.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız