FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak22.93° C / 24° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İlimiz Başarı Ortalamasında İlk 10’u Zorluyor

kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 2016 YGS Sonuçlarının Değerlendirilmesi programında konuştu.

2 Mayıs 2016 Saat: 15:35
İlimiz Başarı Ortalamasında İlk 10’u Zorluyor
İlimiz Başarı Ortalamasında İlk 10’u Zorluyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 2016 YGS Sonuçlarının Değerlendirilmesi programında konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “İlimiz 81 il içerisinde son 10 il arasında yer alırken, bugün ilk 10’u zorlamaktadır ve birinciliğe her geçen gün yaklaşmaktadır” dedi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda düzenlenen programla 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS) Sonuçlarının Değerlendirmesi yapıldı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve yardımcıları katılım gösterdi.


HİSSEDİLEN BİR BAŞARI
Toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu şunları söyledi; “Türkiye'nin büyük yürüyüşüne ve kalkınma sürecine en büyük katkıyı koyan, ekonomik gelişme ve kalkınmanın sağlayıcısı ilimiz, eğitiminde yıllardır yaşadığı başarısızlığı ve hak etmediği düzeyi Valiliğimizce başlatılan bir dizi planlama, çalışma ve yoğunlaşma sonucu aşmanın mutluluğunu yaşıyor. Eğitimde fiziksel altyapıdan sınav başarı göstergelerine; değerler eğitiminden nitelik boyutundaki değişimlere kadar bütün verilerde hissedilen bir başarı içindeyiz.


HEDEFE YAKLAŞIYOR
Sınav başarı ortalamalarında makûs bir kader olarak 81 il içerisinde son 10 il arasında yer alan ilimiz bugün ilk 10'u zorlamakta ve hedefi olan 1'inciliğe her geçen gün yaklaşmaktadır. Bizim amacımız şehrimizi layık olduğu yerlere yükseltmektir. Bu büyük dönüşüm ve başarı sürecine katkılarından dolayı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık'a, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye, Başkanımıza, ilçe kaymakamlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tüm yöneticilerine, çok değerli öğretmenlerimize, okul aile birliklerimize, velilerimize ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum”


BAŞARI ORANINDA ARTIŞ
2016 YGS sınavında toplam 18 bin 969 öğrenci sınava katıldı. Bu sayının 7 bin 751’i meslek lisesi, 4 bin 335’i Anadolu lisesi, 2 bin 252’si temel lise, bin 789’u imam hatip lisesi, 946’sı lise, 559’u özel Anadolu lisesi, 512’si Anadolu öğretmen lisesi, 435’i özel meslek lisesi, 182’si fen lisesi, 104’ü diğer liseler, 55’i özel fen lisesi ve 49’u sosyal bilimler lisesi öğrencilerinden oluşuyor. Ayrıca ilimizde başarı ortalamaları 2015 yılına göre matematik alanında yüzde 53.59, fen alanında yüzde 24.58, Türkçe alanında yüzde 23.31 ve sosyal bilimler alanında yüzde 2.45 oranında artış göstermiştir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız