FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu26.33° C / 29° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İLETİŞİM MEZUNLARINI BU HABER UMUTLANDIRACAK

Binlerce İletişim Fakültesi öğrencisinin merakla beklediği haber Diyarbakır’dan geldi.Medya okuryazarlığı dersinin zorunlu olması ve dersleri iletişim fakültesi mezunlarının vermesi için Türkiye Büyük

11 Haziran 2013 Saat: 13:02
İLETİŞİM MEZUNLARINI BU HABER UMUTLANDIRACAK
İLETİŞİM MEZUNLARINI BU HABER UMUTLANDIRACAK

Binlerce İletişim Fakültesi öğrencisinin merakla beklediği haber Diyarbakır’dan geldi.Medya okuryazarlığı dersinin zorunlu olması ve dersleri iletişim fakültesi mezunlarının vermesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kanun teklifi sonunda verildi. Teklif yasalaşırsa genellikle işsiz kalan iletişim fakültesi mezunları öğretmen olarak istihdam edilebilecek.

Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Meclis'e, 1739 sayılı Milli Eğitim Kanunu'na Dair Kanun Değişiklik Teklifi verdi. Teklife göre, ilgili maddeye, Medya Okuryazarlığı dersinin zorunlu olması ibaresi eklenecek ve alanında lisans eğitimi almış olan İletişim Fakültesi mezunlarının Medya Okuryazarlığı Öğretmeni olarak bu dersi vermeleri sağlanacak. Kanun teklifinin gerekçesinde, şu anda Medya sektöründe çalışanların sadece yüzde 20'sinin İletişim Fakültesi mezunu olduğu, bu durumun ise bu fakülte mezunlarının genelde işsiz kalmaları ile sonuçlandığının altı çizildi.Gerekçede, bu kanun teklifi ile hem çocukların medya okuryazarlığı gelişiminin bu mesleğin eğitimini almış İletişim Fakültesi mezunları tarafından ders verilmek suretiyle sağlanması hem de iletişim fakültesi mezunlarına yeni bir istihdam alanı oluşturulması bakımından faydalı olduğu ifade edildi. Kanun teklifi Meclis gündemine alınıp yasalaştığı takdirde, İletişim Fakültesi mezunlarının okullarda zorunlu kılınacak Medya Okuryazarlığı dersi için Medya Okuryazarlığı Öğretmeni olarak istihdam edilmesinin de yolu açılacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız