FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İlçe Başkanları kongreyi Konuştu

CHP’nin 12 ilçe başkanI bir araya gelerek önümüzdeki haftalarda yapılması planlanan il kongresini konuştu.

11 Aralık 2015 Saat: 11:52
İlçe Başkanları kongreyi Konuştu
İlçe Başkanları kongreyi Konuştu

CHP’nin 12 ilçe başkanI bir araya gelerek önümüzdeki haftalarda yapılması planlanan il kongresini konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 12 ilçe başkanı Teona Otel’de bir araya geldi. İlçe kongrelerinin tamamlanmasında sonra gerçekleştirilen yemekli toplantıyı İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya organize etti. Yemeğe, ilçe başkanlarının yanı sıra İl Başkanı Cengiz Sarıbay’da katıldı. Yemek basına kapalı olarak gerçekleştirilirken, ilçe başkanları 27 Aralık’ta yapılması planlanan il kongresini masaya yatırdı. Yemekten önce ise İlçe Başkanı Küçükkaya basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Küçükkaya,  Sarıbay’ı adaylık için destekleyip desteklemeyeceği sorusuna ise “Sarıbay’ı sadece CHP değil, tüm kent seviyor” diyerek üstü kapalı destek verdi.

 

CANIMIZ CİĞERİMİZ

Küçükkaya açıklamalarında şunları dedi, CHP’de tüm ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından tüm seçilmiş ilçe başkanları İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın organizasyonu ileTeona Otel’de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen akşam yemeğine tüm ilçe başkanları katılım gösterdi. Kongre sonucu bir araya gelen ilçe başkanları kendi aralarında partinin geleceği için  durum değerlendirmesi yaparak 27 Aralık ‘ta gerçekleşecek olan il kongresi için fikir alış verişinde bulundu. Yemek öncesi Küçükkaya basın mensuplarına açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya, Cengiz Ağabey, bizim canımız ciğerimiz. Uyarsa destekleriz, uymazsa desteklemeyiz

 

FİKİRLERİN YARIŞTIĞI PARTİ
Bu akşam tabi ki de ilçe başkanlarımız ile il kongresini konuşacağız. CHP istişarelerle başkan belirleyecek bir yapıda değil. CHP fikirlerin yarıştığı bir partidir. Önce biz ilçe başkanları bir araya gelebileceğiz ki örgütümüze bir yol haritası çizelim. Bunun için zemin oluşturmamız gerekiyor. Kimlerin il başkanı olacağı sadece bir teferruattır. Destekleyeceğimiz il başkanı, hatta genel başkan, parti meclisi ve kurultay noktasında da ilçe başkanları olarak bir nefes olursak birçok şeyi şimdiden aşarız. Seçime ramak kala yapılacak etkinlikleri çok başarılı olduğu söylenemez.

 

TÜM KENT SEVİYOR
Ben ve bütün ilçe başkanları örgütüyle görüşüyor. Biz birlikte oturacağız ve birlikte karar vereceğiz. Hepimiz vizonunu ortaya koyacak. Cengiz Ağabey, bizim canımız ciğerimiz. Uyarsa destekleriz, uymazsa desteklemeyiz. Ama bunu tek başına ‘Küçükkaya şunu, bir başka başkan bunu destekliyor’ diye örgüte siyasal vizyon koymak istemiyoruz. CHP’nin şu zamanda ihtiyacı olan tek şey birbiriyle kucaklaşmasıdır. Çok ses, çok farklılık olsun ama aynı zihniyette olsun. Sarıbay’ı sadece CHP değil, tüm kent seviyor.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız