FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu15° C / 15° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İlçe Başkanları Adayları Bekliyor

CHP’de ilçe başkanları, 27 Ocak’ta yapılacak il kongresi öncesinde il başkan adaylarının bir an önce ortaya çıkmasını istiyor. Başkanlar, buna göre delegasyonla görüşüp tavrını ortaya koyacak

9 Aralık 2015 Saat: 14:09
İlçe Başkanları Adayları Bekliyor
İlçe Başkanları Adayları Bekliyor

CHP’de ilçe başkanları, 27 Ocak’ta yapılacak il kongresi öncesinde il başkan adaylarının bir an önce ortaya çıkmasını istiyor. Başkanlar, buna göre delegasyonla görüşüp tavrını ortaya koyacak

İlçe kongrelerini tamamlayan CHP’de gözler il kongresine kilitlendi. Şu an için bu noktada Mevcut Başkan Cengiz Sarıbay’ın ismi ön planda olurken, İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım’a da bu yöne talep var. Bu noktada Hikmet Erenkaya ve Hurşit Güneş gibi isimlerin Sarıbay’a rakip çıkartıp çıkartmamaları ise merak konusu. İl kongresiyle ilgili ilçe başkanlarının görüşleri ise şu şekilde:

 

 

Henüz delegeden görüş almadık

Mehmet Ümit Küçükkaya (İzmit - 159 delege)

 

İlçe başkanlarımızla yapacağımız toplantıda aday profilimizi belirleyeceğiz. Ben de bu süreçte yönetim kurulu üyelerimle birlikte delegasyonumuzla görüşmeler yapacağım. Delegasyonun tavrını bu hafta içinde yapacağımız ilçe başkanları toplantısında sunacağım. Partimizi çok iyi yerlere taşıyacak bir il başkanını kongremizde seçeceğiz.  

 

 

 

 

Henüz karar vermedik

Recep Şenol (Kandıra - 17 delege)

 

Henüz karar vermiş değiliz. Cengiz Sarıbay’ın göreve geldikten sonraki çalışmaları ve performansından memnunuz. Fakat öncelikle yönetimimiz ve delegasyonumuzla bir görüşme yapacağız. Bunu yaparken de adayların ortaya çıkmasını bekleyeceğiz. Şu an itibariyle resmi olarak adaylığını açıklayan kimse yok. Bu değerlendirmelerin ardından desteklediğimiz adayı açıklayacağız.  

 

 

 

 

Delegasyona soracağız

İrfan Keskin (Başiskele - 18 delege)

 

Şu an itibariyle ortada net bir durum yok. İlçe başkanları olarak net bir düşünce, yani tek bir aday ortaya koymaya çalışacağız. Mevcut Başkan Cengiz Sarıbay, bizim üyemiz ve delegemiz. Fakat konuyla ilgili diğer ilçe başkanlarının düşüncesi de önemli. İl delegasyonumuzla yapacağımız toplantının ardından Başiskele’nin ağırlıklı görüşünü diğer ilçe başkanlarımıza sunacağız.

 

 

 

Sarıbay’a teveccüh var

Şinasi Yazar (Karamürsel - 21 delege)

 

Yönetimimiz daha yeni oluştuğu için il kongresi ile ilgili bir toplantı yapmadık. Yönetim kurulu ve il delegasyonu ile yapacağımız toplantının ardından karar vereceğiz. Karamürsel’de Cengiz Sarıbay’a yönelik bir teveccühün olduğunu görüyor ve biliyorum. Eğer delegasyon da benim düşünceme sahipse tabii ki bu yönde destekleme kararımızı açıklayacağız.

 

 

 

Delegenin özgür iradesi var

Mehmet Kaçar (Körfez - 46 delege)

 

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir yapılanma içerisinde asla yer almam. Bizim amacımız en az onun kadar çalışarak CHP’yi iktidar yapmak. İl kongresi konusunda ise delegelerimizden görüş alıyorum. Nihayetinde onlar özgür iradeleriyle oylarını verecekler. Ben ilçe başkanları toplantısında sadece ağırlıklı görüşü ortaya koyarım.

 

 

 

 

İradeye ipotek koyamayız

İsmet İşeri (Gölcük - 63 delege)

 

Henüz adaylarımız ortaya çıkmadı. Kendileri aday olacakları yönünde açıklama yaptıktan sonra biz de delegasyonumuza soracağız. Biz bu süreçte 63 delegemizin iradesine kesinlikle ipotek koymayacağız. Cengiz Sarıbay seçimle il başkanlığı görevine gelmek istiyor. Kendisi bu konuda bizar daha netleşince biz de delegemize fikrini soracağız.

 

 

 

Adaya delege karar verecek

Nihat Değer (Derince - 53 delege)

 

Bizim ilk kongresinde oy kullanacak 53 delegemiz var. Biz de onların görüşüne göre karar vereceğiz ve destekleyeceğimiz adayı açıklayacağız. Benim elbette ki bireysel görüşüm var fakat bunu kamuoyuna açıklamam doğru olmaz. Çünkü bu durum seçilen il delegasyonunu yok saymak manasına gelir. Biz adaylar çıktıktan sonra kararımızı veririz.

 

 

 

Bir görüşme talebi olmadı

Recep Dursun (Gebze - 104 delege)

 

Yönetim kurulu üyelerimiz delege olmadığı için bu konuyu il delegasyonunda masaya yatıracağız. Daha sonra bu çerçevede bir isim telaffuz edeceğiz. Şu an için bize bir görüşme talebi gelmedi. Bu nedenle ortada net bir adayın olduğunu da düşünmüyoruz. Tek önceliğim, Kılıçdaroğlu’nun karşısındaki bir yapı. Bu yapıda bireysel olarak ben kesinlikle olmam.

 

 

 

Sarıbay’ın adaylığı beni sevindirir

Yakup Törk (Darıca - 48 delege)

 

Henüz ortada bir aday yok. Bizim bu noktada tercihimiz, gem genel merkezle uyumlu çalışacak, hem de ilçe örgütlerini iyi koordine edecek bir isim olacak. Partimizi ileriye taşıyacak bir isme desteğimizi vereceğiz. Bizim il başkanlığı konusunda angaje olduğumuz bir isim yok. Fakat Sarıbay’la iyi bir çalışma ortamı yakaladık. Adaylığı beni sevindirir.

 

 

 

 

Ortak bir aday tercihimiz yok

İrfan Ertürk (Dilovası - 5 delege)

 

Dilovası, Kocaeli’de en az delegeye sahip ilçe. Kongrede seçilen 5 delegemiz de özgür iradesiyle sandığa gidecek ve oyunu kullanacak. Dilovası şu adayı destekliyor şeklinde bir tavrımız olmaz. CHP demokratik bir partidir ve insanlar özgür iradeleriyle oylarını kullanır. Kongremizin ardından CHP hızla yerel seçim çalışmalarına başlayacaktır.

 

 

 

Bizim kararımız belirleyici değil

Cumhur Karakadılar (Kartepe - 34 delege)

 

Bizim isimleri eğil CHP’yi destekliyoruz. CHP’yi birlik beraberlik içerisinde kim geleceğe taşıyacaksa biz onun arkasında olacağız. Henüz adaylar ortada değil. Adaylar ortaya çıktıktan sonra delegasyonla görüşeceğim. Ama şu bilinsin. CHP delegesi kimsenin boyunduruğu altında olmaz. Biz ilçe başkanlarının kararı kesinlikle bağlayıcı değildir.

 

 

 

 

Kutuplaşmaya geçit vermeyeceğiz

Selahattin Kaya (Çayırova - 32 delege)

 

Demokratik bir ilçe kongre süreci geçirdik. İl Kongresi süreci de aynı şekilde devam edecektir. CHP’li ilçe başkanları olarak partimiz kutuplaşma ve ayrışma nedeniyle zarar gördü. Bundan sonraki süreçte bu kutuplaşmaya geçit vermeyeceğiz. Hissi ve duygusal davranmayacak en iyi kadroları yönetime getireceğiz. Delegasyonumuzun kararına saygılıyız.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız