FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.53° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İl Sağlık Müdürlüğü Saldırıyı Kınadı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından devlet hastanesine yapılan bombalı saldırı, sağlık çalışanlarını ayaklandırdı. Konuyla ilgili bakanlık bildirisini açıklayan İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, PKK

28 Ekim 2015 Saat: 15:07
İl Sağlık Müdürlüğü Saldırıyı Kınadı
İl Sağlık Müdürlüğü Saldırıyı Kınadı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından devlet hastanesine yapılan bombalı saldırı, sağlık çalışanlarını ayaklandırdı. Konuyla ilgili bakanlık bildirisini açıklayan İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, PKK’lı teröristlerin en büyük zararı halka verdiğini söyledi

 

Hakkari Şemdinli ’de PKK’lı teröristler tarafından devlet hastanesine yapılan bombalı saldırı ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nde bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, İl Halk Sağlık Müdürü Sinan Öztürk ve sağlık müdürlüğü çalışanları hazır bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından ortak hazırlanan basın açıklamasını İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz yaptı.  Basın açıklamasında tüm personel yapılan saldırıyı kınamak için birlik ve beraberlik görüntüsü verdi.  

 

ÜÇ SAĞLIK ÇALIŞANI

Üç sağlık çalışanının şehit edildiğini vurgulayan İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, “Haziran ayından bu yana genç yaşlı çocuk demenden saldırıya geçen eli kanlı terör örgütü genç-yaşlı, çocuk-bebek  hastane demeden saldırılarına devam ediyor.  3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti.  Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğlu Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Erdoğan ve Ambulans şoförümüz Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olmuşlardır” dedi.

 

ZARARI HALK GÖRÜYOR

Zararın en büyüğünü bölge halkının gördüğünü aktaran Durmaz, “En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilmez” şeklinde konuştu.

 

BİRLİK VE BERABERLİK

Tüm bu saldırılara karşı birlik ve beraberliğimizi bozmamamız gerektiğini kaydeden Durmaz, “Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor. Güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız