FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu31.46° C / 32° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İL ÖZEL İDARESİNİ 4 AK PARTİ'Lİ VE 'CHP'Lİ DENETLEYECEK

İl Genel Meclisinin yapılan oturumunda İl Özel İdaresinin 2012 yılındaki bütçe ve harcamalarını denetlemek üzere oluşturulan denetim komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona dört tanesi AK Partiden v

4 Ocak 2013 Saat: 13:02
İL ÖZEL İDARESİNİ 4 AK PARTİ'Lİ VE 'CHP'Lİ DENETLEYECEK
İL ÖZEL İDARESİNİ 4 AK PARTİ'Lİ VE 'CHP'Lİ DENETLEYECEK

İl Genel Meclisi`nin yapılan oturumunda İl Özel İdaresi`nin 2012 yılındaki bütçe ve harcamalarını denetlemek üzere oluşturulan denetim komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona dört tanesi AK Parti`den ve biri CHP`den olmak üzere 5 üye seçildi.AK Parti Grup Başkan Vekili Celal Özkaraaslan, denetim komisyonu için Kadir Gürkan, Muhammet Karaosmanoğlu, Halit Muslu ve Haydar Yıldırım`ı; CHP adına Dursun Genç ise Evnur Saldal`ı önerdi. Oylama için meclis üyelerine oy pusulası dağıtıldı. Meclis üyeleri istedikleri üyelerin adını oy pusulasına yazarak, oy pusulalarını önlerine gelen sandığa attı. Komisyon seçimlerinde 53 meclis üyesi oy kullandı.

Gizli oylamayla yapılan seçimlerde; AK Parti`li üyeler Kadir Gürkan 46, Haydar Yıldırım 45, Halit Muslu 42, Muhammet Karaosmanoğlu 41 ve CHP`li üye Evnur Sandal ise 38 oy aldı. Yasal çalışma süresi 45 gün olan denetim komisyonu ocak, şubat ve mart aylarında çalışma yapacak. 15 Mart`ta çalışmalarını bitirecek olan komisyon raporunu yazacak ve rapor İl Genel Meclisi`nin nisan ayı toplantısında meclis üyeleriyle paylaşılacak. Komisyon, İl Özel İdaresi`ne gelen ve buradan yapılan harcamaları denetleyecek. Komisyon ilk toplantısını salı veya çarşamba günü yaparak kendi içinde komisyon başkanını seçecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız