FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI

Üç ayda bir gerçekleştirilen İl İstihdam ve Meslek Eğitim Kurulu Toplantısı Valilik 100. Yıl Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.Toplantıya Kocaeli Valisi Ercan Topaca başkanlık etti. Kocaeli Valisi

23 Temmuz 2013 Saat: 13:57
İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI
İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI

Üç ayda bir gerçekleştirilen İl İstihdam ve Meslek Eğitim Kurulu Toplantısı Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.Toplantıya Kocaeli Valisi Ercan Topaca başkanlık etti.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın başkanlığını yaptığı İl İstihdam ve Meslek Eğitim Kurulu Toplantısı Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve mali Müşavirler Derneği Başkanı Ender Şenol ile daire müdürleri ve şube müdürleri katıldı. Vali Ercan Topaca 2013 yılındaki bazı rakamları açıklayarak "2013 yılında İŞKUR'a işsiz başvuru sayısı 35 bin 593 iken firmalardan gelen açık işsiz sayımız ise 15 bin 715'tir.Bu sene 7 bin 651 kişiyi işe yerleştirildi” dedi.

Vali Topaca 2012 yılında işsiz sayısının 57 bin 677 olduğunu belirterek geçen yıla oranla işsizlik sayısında düşüş olduğunu kaydetti.

Öte yandan Ayışığı Derneği’nin bu yıl halka açık yaptığı geleneksel iftar yemeğine Vali Ercan Topaca da katıldı.Burada konuşma yapan Topaca, bu tür derneklere hayırsever işadamlarının destek olması gerektiğini dile getirdi.Ayışığı Derneği’nin bu yıl halka açık yaptığı geleneksel iftar programı dernek binasında gerçekleştirildi.İftara başta Vali Ercan Topaca olmak üzere, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.İftarın ardından konuşma yapan Ayışığı Derneği Başkanı Selçuk Alemdar, derneğin 3 yılda 1 milyon 823 bin lira yardım yaptığını açıkladı.Vali Ercan Topaca yaptığı konuşmada bu tür derneklere hayırsever işadamlarının destek olması gerektiğini dile getirdi.Konuşmaların ardından Vali Topaca beraberindekilerle birlikte akşam namazını kıldı.Ardından çaylar içildi, dernek çalışmaları bir kez de burada masaya yatırıldı.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/07/IL-ISTIHDAM.webm[/KGVID][KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/07/VALI.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız