FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25.46° C / 26° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İcralık Kocaeli Meclis Gündeminde

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, son zamanlarda ödenmeyen borçlar nedeniyle rekora giden Kocaeli’deki icra takiplerini TBMM gündemine taşıdı.

5 Şubat 2016 Saat: 09:52
İcralık Kocaeli Meclis Gündeminde
İcralık Kocaeli Meclis Gündeminde

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, son zamanlarda ödenmeyen borçlar nedeniyle rekora giden Kocaeli’deki icra takiplerini TBMM gündemine taşıdı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi veren Tahsin Tarhan, Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılarının en somut göstergesinin bu dosyalar olduğunu ifade etti.

Tahsin Tarhan, soru önergesinde Kocaeli Adliyesi’nde icra dosyalarının fazlalığı nedeniyle yaşanan sorunları gündeme getirdi. Tarhan, Kocaeli Baro Başkanvekili’nin açıklamalarına göre, İl İcra Daireleri’nde 2015 yılında bankalara GSM operatörlerine ve işletmelere ödenmeyen borçlar nedeniyle 98 bin 209 icra dosyası işleme alındığını belirtti.  Geçtiğimiz yıllardaki dosyalarla birlikte 300 binin üzerinde dosya takibi yapıldığını kaydeden Tahsin Tarhan, “İcra dosyalarındaki bu yüksek oran aslında Kocaeli’nde yurttaşlarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntıların en somut göstergesidir. Yaşamlarını idame ettirebilmek için vatandaşlarımız kredi kartlarını kullanmakta, daha sonra da bu borçlarını ödeyememektedir” dedi.

 

“KAÇ KİŞİ İCRADAN CEZAEVİNDE?”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Adalet Bakanı Bozdağ’a, Kocaeli Adliyesi bünyesinde kaç icra müdürlüğünün bulunduğunu sorduğu önergesinde, her icra Müdürlüğü’ne düşen dosya sayısının açıklanmasını istedi. Kocaeli İcra Müdürlükleri’nde işlemde olan resmi dosya sayısını kaç olduğunun açıklanmasını isteyen Tahsin Tarhan, önergesinde şu sorulara yer verdi:

 

“-Yıllar bazında ayrı ayrı belirtmek üzere son 5 yıl içinde Kocaeli’nde işleme konan dosya sayısı kaçtır?

- Bu dosyalardan tahsil edilerek kapatılan dosya sayısı kaçtır?

- Kocaeli Adliyesi’nde icra Müdürlüklerinde çalışan personel sayısı kaçtır?

- Kocaeli’nde icra dosyaları nedeni ile kaç kişi cezaevindedir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız