CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur7° C / 7° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HUZUREVİNDE İNSANLIK DIŞI OLAY...

Tekirdağ’da özel bir bakım merkezinde kalan engelli yaşlıların içler acısı halde olması bir engelli yakını tarafından cep telefonunun kamerasıyla görüntülendi. Steril olmayan bir ortamda yaşayan engel

13 Nisan 2013 Saat: 13:56
HUZUREVİNDE İNSANLIK DIŞI OLAY...
HUZUREVİNDE İNSANLIK DIŞI OLAY...

Tekirdağ’da özel bir bakım merkezinde kalan engelli yaşlıların içler acısı halde olması bir engelli yakını tarafından cep telefonunun kamerasıyla görüntülendi. Steril olmayan bir ortamda yaşayan engellilerin, vücutlarının yaralar nedeniyle çürüdüğü görülüyor.

Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bakıma muhtaç engelli yaşlıların sevk edildiği özel bir bakım merkezinde yaşananlar tüyler ürpertiyor. 38 engelli yaşlının kaldığı bakım merkezindeki yaşlılara yapılan kötü muamele bir engelli yakını tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde steril olmayan bir ortamda kalan yaşlıların, vücutlarını yaraların sardığı görülüyor. El, kol ve bacaklarını yaraların sardığı yaşlıların, vücutlarının yaralar nedeniyle çürüdüğü kaydediliyor. Bir engellinin bacağının kangren olma seviyesine geldiği bakım evinde, yaşlılarla ilgilenen hiçbir görevlinin olmaması ise dikkat çekiyor.


Bazı yiyeceklerin çürüdüğü bakım merkezinde yaşlılara verilen yemeklerin üzerinin açık bekletildiği de kameraya yansıyor.


Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bakıma muhtaç engelli yaşlıların sevk edildiği özel bakım merkezinin her engelliye verdiği hizmet karşılığında ücret aldığı kaydedildi.


SORUŞTURMA SONUNDA BAKIM EVİ UYARILMIŞ


Görüntülerin bir ay önce kendilerine intikal ettiğini kaydeden Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama, “Konu ile ilgili görüntüler valilik aracılığı ile bize intikal etti. Görüntülerle ilgili soruşturma başlattık. Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı başkanlığında 18 kişilik bir inceleme ekibi kurarak söz konusu yerde inceleme yaptık. Bu yere yapılan 2 incelemenin ardından bakım evini uyardık.” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız