CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli15.15° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HURŞİT GÜNEŞ'TEN ÇOK KONUŞULACAK KANUN TEKLİFİ

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, partisinden istifa edenlerin milletvekilliğinin düşmesi için kanun teklifi verdi. Güneş, siyasi parti listesinden seçilmiş olan bir milletvekilinin istifa etmesi

20 Mart 2013 Saat: 17:21
HURŞİT GÜNEŞ'TEN ÇOK KONUŞULACAK KANUN TEKLİFİ
HURŞİT GÜNEŞ'TEN ÇOK KONUŞULACAK KANUN TEKLİFİ

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, partisinden istifa edenlerin milletvekilliğinin düşmesi için kanun teklifi verdi.


Güneş, siyasi parti listesinden seçilmiş olan bir milletvekilinin istifa etmesi halinde TBMM üyeliğinin de düşmesini ve bu boşluğun söz konusu siyasi partinin son seçimde belirlediği aday listesindeki sıraya göre doldurulmasını öneren bir kanun teklifi verdi. Kanun teklifi ile, siyasi parti listesinden seçildikten sonra ölen milletvekillerinin yerinin de aynı yöntemle doldurulması amaçlanıyor.
"SEÇMEN İRADESİ DIŞINDA OY TRANSFERİ"


Güneş, kanun teklifinin gerekçesinde, gelişmiş ülkelerin parlamentolarının aksine, TBMM'de milletvekillerinin sıklıkla mensubu olduğu siyasi partiden istifa ederek seçmen iradesini hiçe sayan bir tutum sergilediğini belirterek, milletvekili seçimlerinde oyların şahsa değil, siyasi partilere verildiğini ifade etti. Güneş, bir siyasi partinin listesinden seçilen milletvekilinin söz konusu partiden istifa edip başka partiye geçmesinin seçmenin verdiği oyları seçmenin iradesi dışında transfer etmesi anlamına geldiğini vurguladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız