FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.94° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Hürriyet: Vaadlerimizde Samimi ve Kararlıyız

Ramazan Bayramı’nın ilk günü Kandıra, İzmit, Derince ve Körfezli partililerle bayramlaşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, vaatler konusunda samimi ve kararlı olduklarını ifade etti

19 Temmuz 2015 Saat: 11:58
Hürriyet: Vaadlerimizde Samimi ve Kararlıyız
Hürriyet: Vaadlerimizde Samimi ve Kararlıyız

Ramazan Bayramı’nın ilk günü Kandıra, İzmit, Derince ve Körfezli partililerle bayramlaşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, vaatler konusunda samimi ve kararlı olduklarını ifade etti

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Ramazan Bayramı’nın ilk günü partilileriyle bir araya gelerek bayramlaşma törenlerine katıldı. Hürriyet, sırasıyla Kandıra, İzmit, Derince ve Körfez ilçe örgütlerini ziyaret etti. Ziyarette koalisyonla ilgili merak edilenler de konuşuldu. Parti bayramlaşmalarında CHP’lilere yönelik olarak konuşan Hürriyet, “Genel başkanımız koalisyon aşamasında çok net ve kararlı bir tavır ortaya koyuyor. Hem demokratik hem de ekonomik vaatlerimizi yerine getirmek için 14 maddenin sürekli olarak altını çiziyor” dedi.

 

KORKU DAĞLARI YIKILDI

13 yıldır tek parti meclisine dönüşen bir meclis olduğuna dikkat çeken Hürriyet, “Bu nedenle de sürekli olarak ‘ben bilirim’ gibi kibirli, ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla antidemokratik, baskıcı uygulamalar ve otoriter bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldık. 7 Haziran seçimlerinde AKP’nin tek başına iktidar olmaması bu anlamda önemli bir adımdır korku dağları yıkılmıştır. Bunun olumlu şekilde işlemesi için CHP’nin de tarihi bir sorumluluğu vardır. Geçmişte sıkıntılı günler yaşadığımız için koalisyonun kötü gösterildiği bir dönem yaşadık. Bu dönemde de o günler körükleniyor. Aslında demokratik sistemlerde, denge ve denetleme mekanizmalarının doğru işlediği sistemlerde koalisyon tek partili sistemden daha iyi bir yönetim şeklidir” dedi.

 

SAMİMİ VE KARARLIYIZ

Türkiye’nin birleştirici gücü oldukları için üzerlerindeki ciddi sorumluluğa da dikkat çeken Milletvekili Hürriyet, “Bize oy vermeyen seçmenimizin de bizden beklentisi var. Diğer bir ifadeyle bize oy vermeyen emekli de ikramiye bekliyor, bize oy vermeyen taşeron işçisi de kadro bekliyor, bize oy vermeyenler de asgari ücretin yükseltilmesini bekliyor. Bizim de ısrarcı olduğumuz 14 maddelik koşullarımızda bu ekonomik vaatlerimiz var. Bunların hayata geçirilmesi ve verdiğimiz sözleri tutmak için sorumluluğumuz ağır ve önemlidir.

 

HÜKÜMETSİZ BIRAKMAYACAĞIZ

Bu konuda ne kadar kararlı ve samimi olduğumuzu ortaya koymak için hemen ilk girişimlerimizi yaptık ve yasa tekliflerini peş peşe hazırladık. Diğer partilerin bizim programımızdan kopyala yapıştır yaparak hazırladıkları programlarında ortak noktalar çok. Şimdi bizim bu yasa tekliflerimizin hayata geçirilmesi için diğer partilerin ne kadar samimi olduklarını göreceğiz. Şu anda koalisyon ile ilgili net bir şey söylemek mümkün değildir. Görüşmeler devam etmektedir. Ancak biz koalisyondan kaçan, devleti hükümetsiz bırakan parti olmayacağız ama ilkelerimizden de taviz vermeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız