CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu19.82° C / 19.82° C

az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HIZLI TREN, KOCAELİLERİ ÜZECEK Mİ?

AKÇAN, “DENİZİ BİR DAHA GÖREMEYEBİLİRİZ” Hızlı Tren çalışması için temeller atıldı. Kocaeline yararları sayılıyordu ilk şok il sınırları içerisinde durak olmadığı öğrenildi. Bununla da kalmadı Kocaeli

20 Şubat 2013 Saat: 16:19
HIZLI TREN, KOCAELİLERİ ÜZECEK Mİ?
HIZLI TREN, KOCAELİLERİ ÜZECEK Mİ?

AKÇAN, “DENİZİ BİR DAHA GÖREMEYEBİLİRİZ”

Hızlı Tren çalışması için temeller atıldı. Kocaeli'ne yararları sayılıyordu ilk şok il sınırları içerisinde durak olmadığı öğrenildi. Bununla da kalmadı Kocaeli Mimarlar Odası eski Başkanı Nilgün Akçan’ın "hızlı tren projesi ile kurulacak ses duvarları ve istinat ile belki denizi göremeyiz” söylemi ikinci şok etkisi yaratacağa benziyor.

Kocaeli’nin en büyük sorunlarından bir tanesi olarak gösteriliyordu. En azından denizi görüyor ama demiryolu ve D-100 yolu yüzünden ulaşımda sıkıntı çekiyorduk. Şimdi ise Kocaeli Mimarlar Odası eski Başkanı Nilgün Akçan’ın “hızlı tren projesi ile kurulacak ses duvarları ve istinat ile belki denizi göremeyiz” açıklaması kent gündeminde çok tartışılacak.

SES İÇİN DUVARLAR YAPILIYOR

Türkiye genelinde hızlı trenin geçeceği birçok noktada çevreyi rahatsız edecek gürültünün engellenmesi için ses duvarları yapılıyor. Nitekim şuan da tamirat çalışmaları devam eden şehrin içinden geçecek kısımda yine istinat duvarları yapılır mı sorusu gündemde. Kocaeli Mimarlar Odası eski Başkanı Nilgün Akçan bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

DENİZDEN FAYDALANAMIYORUZ

Körfez kenti olmamıza rağmen, demiryolu ve D-100 ile deniz bağlantımızın engellenmesi problemi çözülmeden, Kocaeli Mimarlar Odası eski Başkanı Nilgün Akçan, hızlı trenle birlikte kurulacak istinat ve ses duvarları ile Kocaelilerin bir daha belki denizi göremeyeceklerini söyledi.

DENİZİ BELKİ GÖREMEYECEĞİZ

Akçan, “Hızlı tren için eski İstanbul yolundan geçecek denilmişti. Ama mevcut demir yolundan geçiyor. Sonuçta bundan da faydalanamayacağız ve içinden hızlı tren geçen bir kent olacağız. Hızlı tren ile birlikte ses ve gürültü çevre kirliliğini engellemek için ciddi istinat ve perde duvarlar yapılıyor. Bu yapılırsa da denize ulamamakla kalmayacağız artık hiç göremeyeceğiz" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız