FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''Herkese Kapımız Açık''

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür gazetemize yapmış olduğu açıklamada, “CHP İl Kadın Kolları olarak hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Pekyörür, partinin kapısının da herkese açık olduğunu ifade e

2 Nisan 2016 Saat: 18:09
''Herkese Kapımız Açık''
''Herkese Kapımız Açık''

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür gazetemize yapmış olduğu açıklamada, “CHP İl Kadın Kolları olarak hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Pekyörür, partinin kapısının da herkese açık olduğunu ifade etti

CHP İl Kadın Kolları 12. Olağan Kongresi’nin ardından 137 oyla CHP İl Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Sevim Pekyörür, “Kongrenin ertesi gün çalışmalarımıza başladık. Hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. 12 ilçe başkanımla birlikte güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


KANDIRA’YA YENİ BAŞKAN 
Kongre sürecinin ardından yapmış oldukları çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Pekyörür, “Şehit ailesi ve taziye ziyaretlerimiz oldu. Pazar da dahil olmak üzere bir çok programa yetişmeye çalışıyorum. Haftanın bir günü CHP İl Başkanımız Cengiz Sarıbay gibi batı bölgesindeyim. Batı bölgesinin kadınlarını hareketlendirmek istiyorum. Kandıra İlçe Kadın Kolları’na ana kademe başkanı seçtik. Seçim öncesi ve sonrasında da yanında bulunduk. Kandıra’ya bir kadın kolları başkanı atamak istiyoruz. 7  Nisan’da bu gerçekleşecek. Çünkü Kandıralılar yeni bir kadın oluşumu istiyorlar. Kadın başkan ve alt kadrosunu tamamladıktan sonra projelerimizi devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.


BİR KÖYE KÜTÜPHANE
Pekyörür konuşmalarına şöyle devam etti: “Kocaeli’nin bir köyüne kütüphane yapmak istiyoruz. İl Başkanımız Cengiz Sarıbay kütüphanenin yapılacağı köyü biliyor. Ama bizlere neresi olduğunu sürpriz olsun diye söylemiyor. Biz tüm çalışmalarımızda 12 ilçe kadın kolları başkanıyla birlikte hareket ediyoruz. Kocaeli’yi bölerek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Belirli önemli günlerde kadın kollarımız ilçe ilçe tüm etkinlikleri üstleniyor. Bizler de katılım sağlıyoruz. Kendi adımızla yaptığımız bir proje olan ‘Şiddete El Kaldırıyoruz Mor Ellerimizle’ projesi oldukça ses getirmişti. Tüm çalışmalarımızın haricinde pazarcı teyzelerimizle bir araya geldik. Esas emekçilerimizin onlar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarda il ve ilçe kadın kollarımız arasında bir bölünme olmasına asla müsaade etmiyorum. Önceki dönemden biraz tembelliğe alışmışlar. Bu durumu görev paylaşımlarıyla toparlamaya çalışıyorum. Onlar da çok güzel çaba sarf ediyorlar. Asla bilerek hata yapmıyorlar. Bu dağınıklığın tüm sebebi üst üste bir seçim dönemi geçirmemizdir” dedi. 


HER AY SONUNDA 
KADINLARA EĞİTİM

“İlçelerden her ay sonunda eğitim almaları için üç kadın üye istedim” diyen Pekyörür, “İlçelerin göndereceği üç kadın üyemiz her ay sonunda eğitim alacak. Onlara tüzüğümüzün değişmeyecek ilk dört maddesini anlatacağız. Bir kez bile partiye uğramamış üyelerimiz var.  Bu eğitimlerdeki amacımız üyelerimizin kağıt üzerinde üye anlayışını kırmak. CHP’li kadınlarda son günlerde biz partiye gittiğimizde bizi istemeyecekler gibi bir algı var. Biz kimseye küs değiliz. Herkese kapımız açık. Eski Başkanımız Hülya Yolcubal Hanım da hemen hemen her gün partimize uğruyor. Benim için gelen misafirlerimin tek kelimesi bile değerlidir. CHP tek, sadece bayrağı taşıyanlar değişiyor. Ben CHP’li büyüklerimiz için yıllanmış şarap diyorum. Büyüklerimin söyleyeceği tek bir kelime benim için paha biçilemez değerde. Ben ekibimin hakkını asla yemem. Benim üzerime tek bir iş bırakmıyorlar. Sadece araştırma ve bilgi aktarmakla ben yükümlüyüm. Parti içinde asil ve yedek kavramımız yok. Sadece ilçeleri ana kademelere bölerek kendi bilgilerini bana aktarmalarını istiyorum. Bu kapıyı kimseye kapatmadım. Biz dinlenme değil örgütlenme dönemindeyiz. Bu şartlarda iki senede nasıl örgütlenebiliriz diye düşünüyorum” dedi. 


SARIBAY’LA ARAMIZDA 
BİR SORUN YOK

Kılcal Damar Örgütlenme Modeli kapsamında 10 Nisan’da Eskişehir Odunpazarı’na gideceklerini söyleyen Pekyörür, “Biz ilçe başkanlarımızın acemiliklerini telafi ediyoruz. Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte çok güzel çalışmalara imza atıyoruz. Kocaeli’de olduğu her günü onunla değerlendiriyorum. Fatma Hanım her zaman bizimle birlikte hareket ediyor. Ona gelen tüm bilgileri bizimle paylaşıyor. Onun Ankara’da olması bizim için çok büyük bir avantaj. Önergelerinin tamamını bize gönderiyor. Aynı şekilde İl Başkanımız Cengiz Sarıbay ile de yeri geldiğinde baba kız, yeri geldiğinde iki başkan olarak konuşuyoruz. Ortak paydalarımızın neler olduğunu biliyoruz. Bazı gazetelerde Sarıbay ile aramızda sorunlar olduğuna dair haberler çıktı ama öyle bir durum yok. Biz çalışmalarımızı eksiksiz yaptıktan sonra bizim için ne derlerse desinler. CHP adı altında yaptığım her şeyin partime bir artı kazandırması gerekiyor” diye konuştu.


CEZAEVİNDEKİ ÇOCUKLARA
23 NİSAN KUTLAMASI

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında cezaevinde anneleriyle kalan çocuklarımız için bir proje başlattık” diyen Pekyörür , “Kadın sığınma evleri, okullar ve cezaevlerine ziyarete gidip bu sorunların çözümü arıyoruz. Zaman zaman çözdüklerimiz oluyor. Dışarıdaki tüm çocuklar bu bayramı kutluyor. Cezaevinde kalan çocuklar için CHP kadın kolları olarak materyal topluyoruz. Bu konuda yardımcı olmak isteyen hayırseverlerimiz direk bizimle irtibat kursunlar. Bu konuda çalışmalarımızı 12 ilçe kadın kollarımızla birlikte yürütüyoruz. Bu materyallerden yetiştirme yurdundaki çocuklarımıza da götürmek istiyoruz. İl başkanımızda bu konuda bizlere destek veriyor. Aynı zamanda 23 Nisan günü cezaevinde çocuklar için tiyatro etkinliği de düşünüyoruz. Çünkü oradaki kreşler çocuklar için yeterli değil” dedi.


ÖLÇEKLENDİRME PROJESİ 
Pekyörür son olarak şunları söyledi: “Tek derdim CHP’yi iktidarda görmek. Türkiye hiç iyi bir yere gitmiyor. Her gün şehit haberleri alıyoruz. Ve herkes bu haberlerden sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor. İktidarın her şey elindeyken neden başkanlık sistemi istediğini bilmiyoruz. Türkiye’nin doğusunda değil her yerinde savaş var artık. Batısında cinsel taciz, tecavüz olayları da bence bir terördür. Ülkeye genel olarak baktığımızda olumlu bir durum yok. Ama CHP için her şey çok güzel olacak. CHP olarak önümüzdeki dönem kim ne düşünüyorsa eteğindeki taşları dökecek. Ya da bunu yapmayanlar hiçbir yere aday olamayacaklar. Bununla ilgili de bir ölçeklendirme projemiz var. Parti kadınlarımızın ne kadar çalıştığına dair bir ölçeklendirme yapacağız. Üyelerimiz, kadınlarımızın ne kadar çalıştığına dair puan verecekler. Puanı az olanlar aday olamayacaklar. Aynı zamanda hiçbir çalışmaya katılmayan adaylarımız da böylelikle aday olamayacak. Ben siyaseti, örf, adet, gelenek ve güzellik olarak görüyorum. Bu güzelliği göremeyenleri de görmeleri için davet ediyorum” diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız