CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HERKES TÜPRAŞ'I İSTİYOR

TÜPRAŞ Petrol Rafinerisinin, kapasite arttırımı nedeniyle açtığı 300 kişilik kadroya, 10 bine yakın başvuru oldu. Başvurular arasında eleme yapan ve sayıyı 3 bine indiren kurum yetkilileri alacakları

3 Mart 2013 Saat: 14:17
HERKES TÜPRAŞ'I İSTİYOR
HERKES TÜPRAŞ'I İSTİYOR

TÜPRAŞ Petrol Rafinerisinin, kapasite arttırımı nedeniyle açtığı 300 kişilik kadroya, 10 bine yakın başvuru oldu. Başvurular arasında eleme yapan ve sayıyı 3 bine indiren kurum yetkilileri alacakları 300 kişi için sabah saatlerinde Kocaeli Üniversitesinde sınav gerçekleştirdi.

Körfez İlçesinde faaliyet gösteren TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi, geçtiğimiz günlerde gazetelere verdiği ilanlar ile kapasite arttırımı nedeniyle değişik kadrolarda görevlendirilmek üzere 300 kişinin alınacağını duyurdu.İnternet üzerinden yapılan 10 bine yakın başvuruyu değerlendiren kurum yetkilileri eleme kriterleri uygulayarak bu sayıyı 3 bine düşürdü. Alınacak 300 kişi için ise Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde bir sınav gerçekleştirdi.TÜPRAŞ, önümüzdeki aylarda yatırımları ile birlikte artacak kapasitesine bağlı olarak değişik kadrolarda görevlendirilmek üzere Meslek Yüksek Okulu, Meslek Lisesi, Anadolu Teknik Lisesi Mezunu yeni elemanlar alacağını Şubat ayın başında kamuoyuna duyurdu. 1985 ve sonrası doğumlu adaylar 11 Şubat’a kadar (www.tupras.com.tr) internet adresine girerek başvurularda bulundu. Edinilen bilgilere gore 10 bin kişi başvuruda bulundu.

50 sorunun sorulduğu ve 70 dakikalık zamanın tanındığı sınavlarda. Ağırlıklı olarak mantık soruları sorulduğu öğrenildi. Sınava girenler de en çok göze çarpan özellik ise çoğunun çalıştıkları mevcut işlerinin bulunmasıydı. Askerden yeni gelen ve işsiz olanlar ise büyük umutlarla sınava girdi.

Genellikle okumuş ve kalifiyeli adayların katıldığı sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız