CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.54° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HER ŞEY MÜBAŞİR OLABİLMEK İÇİN...

Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan mübaşirlik sınavının ilimizdeki ayağı dün sabah Kocaeli Adliyesinde gerçekleştirildi. İlimizde sözleşmeli olarak Kocaeli Adliyesine 2, Kandıra ve

4 Nisan 2013 Saat: 09:49
HER ŞEY MÜBAŞİR OLABİLMEK İÇİN...
HER ŞEY MÜBAŞİR OLABİLMEK İÇİN...

Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan mübaşirlik sınavının ilimizdeki ayağı dün sabah Kocaeli Adliyesi`nde gerçekleştirildi.

İlimizde sözleşmeli olarak Kocaeli Adliyesi`ne 2, Kandıra ve Gölcük adliyelerine ise birer mübaşir olmak üzere toplam 4 mübaşir alımının sınavı için 355 kişi başvuruda bulunmuştu. Ancak evrak incelemesinde ve KPSS sonuçlarına göre sınava 20 kişi mülakat sınavına çağrıldı.

Öte yandan ilimizde alınacak 32 zabıt katipliği sınavının ilk ayağı olan klavye sınavı geçtiğimiz hafta sonu adliyede yapılmıştı. Bin 516 kişinin başvurduğu sınava bin 156 kişi katıldı. Sınavda 260 kişi başarılı oldu. Sınavı başarıyla geçenlerden ilk 120 kişi cumartesi günü sabah 09.00'da, 120'den 260'a kadar sırada olanlar ise pazar günü yine adliye binasında sözlü mülakata girecekler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız