FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.6° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Hem Üyelere Hem de Adaylara Çağrı

CHP İl Örgütü bünyesinde kurulan Sivil Toplum Çalışma Grubu, parti üyelerine, “Delege seçim süreçlerine katılın”, aday olmak isteyenlere ise “Süreci ayrıştırmaya dönüştürmeyin” şeklinde çağrıda bulundu

12 Ağustos 2015 Saat: 13:38
Hem Üyelere Hem de Adaylara Çağrı
Hem Üyelere Hem de Adaylara Çağrı

CHP İl Örgütü bünyesinde kurulan Sivil Toplum Çalışma Grubu, parti üyelerine, “Delege seçim süreçlerine katılın”, aday olmak isteyenlere ise “Süreci ayrıştırmaya dönüştürmeyin” şeklinde çağrıda bulundu

CHP İl Örgütü, İl Başkanı Cihat Altunyuva’nın önerisi ve partililerin genel talebi üzerine bir sivil toplum çalışma grubu oluşturdu. Toplantıya, Sivil Toplum Çalışma grubu adına, İl Başkanı Cihat Altunyuva, Yard. Dç. Dr. Ehlinaz Torun, Şemsettin Karagöz, Mehmet Toker ve Erdem Arcan’ın yanı sıra pek çok partili katıldı. Sivil toplum çalışma grubu, başta özgür birey olmak üzere; savaşa karşı barışı gerçekleştirmek, demokratik hukuk devletini egemen kılmak, yolsuzluklardan hesap sormak, kaynak dağıtımında adalet ve eşitlik; ve yoksullukla mücadele gibi temel bazı hedeflere sahip. 


BİLDİRİ OKUNDU 
Sivil toplum çalışma grubu adına basın bildirisini kamuoyu ile paylaşan Şemsettin Karagöz, bu çalışma grubu ile ülkenin kirli yöntemlerden arındırılacağını ve 7 Haziran seçimleri sonrasında oluşan gergin ortamın ortadan kaldırılacağını belirtti. Bildiride şu ifadeler yer aldı: Sivil Toplum Çalışma Grubu, partimizin Kocaeli örgütlenmesinin 7 Haziran seçimlerine yönelik olarak dönemin gereksinimlerine uygun amaç ve hedefler doğrultusunda, gönüllü olarak çalışmak isteyen partililerin talebi üzerine İl başkanının önerisi ve Kocaeli İl Yönetim Kurulunun kararıyla oluşturulmuştur.
 

RAPOR SUNULDU
Çalışma Grubumuz, öngörülen ilke, usul ve esaslar temelinde çalışmalarını süreç boyunca sürdürmüş ve sürecin sonunda yürütülen çalışmalar ve yerel ölçekte ülkemiz ve partimiz adına tespit ve önerilerini içeren raporunu 6 Haziran 2015 Cumartesi günü İl Başkanlığına yazılı olarak sunmuştuk. Sivil Toplum Çalışma Grubu adı altında çalışmalarını sürdürmeye ve bu kapsamdaki ortak görüş ve önerilerini parti ve kent kamuoyu ile paylaşmaya karar vermiştir.
 

PARTİLİLER GÖREVE
Ülkemizin, Anadolu topraklarında yaşam sürdüren halkımızın ihtiyacı ve beklentisi olan, bu ülkeyi aydınlıklara taşıyacak bir parti örgütünü ve CHP’sini inşa etmeyi olanaklı kılacak öncelikli adımı hep birlikte atmamızın önünde hiçbir engel kalmayacağına yürekten inanıyoruz. Bu anlayışla, CHP Kocaeli örgütüne üye tüm partililerimizi bu onuru hep birlikte paylaşmaya, göreve çağırıyoruz. Çalışma Grubumuz, bu kez seçimler sonrası gelişmelere dair bilgi almak ve seçim sonrası süreci değerlendirmek üzere bir araya gelerek gelişmelere ilişkin bilgi paylaşımında bulunmuş, bu kapsamda değerlendirmelerini yapmış ve savaşa karşı barış, demokratik hukuk devleti, yolsuzluk ve hukuk dışı işlemlerden hesap sorulması, kaynak dağıtımında adalet ve eşitlik, Yoksullukla köktenci bir mücade konularında girişimlerimizi başlattık. Grubumuzu CHP’nin iktidar mücadelesine katkı sunmak amacıyla oluşturduk.


KATILIMLARI SAĞLAMALIYIZ
Bu sürecin öncelikli adımının, partimizin, mahallelerde kesintisiz-etkin siyaset yapabilir nitelik ve düzeyde örgütlenmesini sağlamak olduğuna inanıyoruz. Delege seçimleri, bu nitelikte mahalle örgütlerinin oluşmasını sağlayabilecek önemli bir adım olabilir. CHP’nin her üyesi, partinin her kademesinde göreve talip olma, aday olma hakkına sahiptir. Mahallelerimizde tüm parti üyelerimizle buluşarak, onları motive edip delege seçimlerine etkin biçimde katılımlarını sağlamalıyız. 
 

PARTİLİLERİ TEŞVİK ETMELİYİZ
Mahalle halkının güvenini ve saygınlığını kazanmış, etkin siyasi faaliyet yapmak isteyen, partimizi mahallede temsil edebilecek partililerimizi delege olmaya teşvik ederek, Gücünü mahallesinden, mahalledeki partililerden alan, kişilerden bağımsız, özgür; parti ilkelerine bağlı mahalle örgütlerinin temelini atmak, bunu başarmak tüm partililerin üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmesi ile olanaklıdır. 
 

İŞTE O ÇAĞRI METNİ
Toplantıda, partide görev almak isteyenlere de bir çağrı yapıldı. Çağrıda şu ifadeler yer aldı: Önümüzdeki süreçte örgüt yönetimlerine aday olmayı düşünen partililerimizin; delege seçimleri sürecini kişisel ve grupsal adaylık hedefleri temelinde bir yarışmaya dönüştürmemek için özel bir gayret içerisinde olmaları, mevcut örgüt yöneticilerimizin; partililerimizin mahalle bazında ve bir şölen havasında buluşmasını ve ertelenemez gereksinimimiz olan mahalle örgütlerimizin oluşmasını olanaklı kılacak ortamı sağlamayı bir parti görevi, sorumluluğu ve onuru olarak üstlenip gereklerini yapmaları, milletvekillerimizin; taraf olmaksızın, tüm mahallelerde tüm partililere ulaşıp motive ederek delege seçimlerine katılmalarını ve delegelerini belirleme olanağını sağlamak için yoğun bir çaba içerisine girmeleri, Partimizin her kademesinde geçmiş süreçlerde görev yapmış önder konumundaki partililerimizin yılların birikimi, bilgi ve becerileriyle partililerimizin delege seçimlerine katılmasını, bu süreçte mahallelilerin egemen olmalarını sağlamak için çaba göstermeleri, partimizin temel taşları, parti üyelerimizin mahallelerimizden seçilecek delegelerin yegane seçicisi olmak, seçtikleri delegelere ihtiyaç duydukları gücü vermek ve seçtikleri delegelerle birlikte mahalle örgütlerini inşa ederek kesintisiz bir siyasi faaliyeti sürdürmek iradesi ve kararlılıklarını ortaya koymalarıdır.


PARTİ İÇİ ÖRGÜTLENME
Sivil toplum çalışma grubu adına söz alan Mehmet Toker ise, “Mahallelerden kentlere yönetişim ile gerçek halk iradesini ortaya koyarak bunu daha da güçlendirmeye gayret edeceğiz. Hedefimiz özgür ve bağımsız birey! Öncelikli olarak atılacak adım, mahallerde etkin siyaset yapılabilir nitelik ve düzeyde örgütlenmeyi sağlamak olmalıdır” dedi. Ayrıca Toker, bu oluşum ile parti üzerindeki sorumluluğun hafifletileceğini ve bu yolla CHP kongre sürecinin de kolaylaştırılacağını belirtti. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız