FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Hekimler Gönüllü Olarak Mesai Dışı Çalışacak

Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney, 1 Şubat’ta hastanelerde uygulanmaya başlayacak olan “Mesai dışı çalışma” uygulamasını duyurdu.

29 Ocak 2016 Saat: 13:23
Hekimler Gönüllü Olarak Mesai Dışı Çalışacak
Hekimler Gönüllü Olarak Mesai Dışı Çalışacak

Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney, 1 Şubat’ta hastanelerde uygulanmaya başlayacak olan “Mesai dışı çalışma” uygulamasını duyurdu. Ergüney, artık hastanelerin acil servis bölümlerinde uzun kuyrukların oluşmayacağını belirtti.

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi’ nde dün düzenlenen basın açıklaması ile Şubat ayında hizmete girecek olan mesai dışı çalışma uygulamasını duyurmak amacıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.


ASIL MESELE GÖNÜLLÜ OLMAK
Gündüz mesailerinde çalışan vatandaşların bu uygulamayla rahatlayacağını belirten Ergüney, “Önümüzdeki Şubat ayından itibaren bakanlığımızın yaptığı planlama çerçevesinde tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de mesai dışı çalışma uygulaması başlıyor. Mesainin olmadığı gün ve saatlerde başhekimin belirlediği, operasyon ve ameliyatlar yapılacak. Bu ameliyatlar acil vakalar olmayacak. Bu mesai dışı çalışmada gönüllü olmak asıl meseledir. Bununla alakalı hekim arkadaşlara bu çalışmalara karşılık bir ek ödeme yapılacak. Daha çok gündüz saatlerinde çalışan, kontrol ya da tedavi amacıyla hastanelerdeki randevu saatlerine yetişemeyen vatandaşlar için saat 17.00’den sonra kontrol ve tedavi imkânı sağlanacak. Bu uygulamayla hastanelerin acil servis kısımlarındaki yığılmaların azaltılması planlanıyor” dedi.


UZUN KUYRUKLAR OLUŞMAYACAK
Ayrıca yürüyüş yolunda bulunan Seka Semt Polikliniği’nde hizmet verileceğini ifade eden Ergüney, ”Çalışan personeller nöbetçi elemanlar olmayacak. Bunun için ayrı ekipler oluşturulacaktır. Bu hizmetler haftasonu da uygulanacak. Hastanelerin ihtiyaçlarına göre hekim sayısını ve hangi bölgeye kaç hekim bakacağını başhekimler düzenleyecek.
Artık hastanelerin acil kısımlarında uzun kuyruklar oluşmayacak. Hekimlerimiz gün içinde hangi görevleri sürdürüyorlarsa o hizmetlerine aynı şekilde devam edecekler. Hastaneye göre değişmekle birlikte, 17.00’de başlayacak bu hizmetler 19.00 veya 20.00 saatleri arasına kadar bu hizmetler gerçekleştirilecek.”


KOLAYLIK POLİKLİNİĞİ
Bazı hastanelerin ve hekimlerin bu iş için çok istekli hareket ettiğini belirten Ergüney, “Tamamen kişisel tercih üzerine kurulu bir uygulama. Kimi hekimler kendini çok yormak istemiyor ama kimileri de biraz daha çalışmak istiyor. Bu uygulama ile birlikte hastanelerde kolaylık polikliniği oluşturulacak, bu polikliniklerde kan testi, şeker, tansiyon gibi kısa sürede ölçümü yapılabilecek hastaların çok sıra beklememesi adına vatandaşlara kolaylık sağlayacak.


AMACIMIZ VATANDAŞIN KOLAY ULAŞIM SAĞLAMASI
İlimizde toplamda 15 hastane bulunduğunu ve bunun 10 tanesinin devlet hastanesi olduğunu dile getiren Ergüney, “Seka Semt Polikliniğinin iç tadilatı devam ediyor. Tüm tadilatlar bitip hazır hale geldiğinde orada da 20 uzman sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Buradaki amacımız Seka Devlet hastanesine ulaşması zor olan vatandaşların şehir merkezinde kontrollerini yapabilmelerini sağlamaktır” diyen Ergüney, “Artık ilçelerde de basın toplantısı gerçekleştiriyoruz. Siz değerli basın mensuplarını da bu toplantılara davet ediyoruz. İlçelerdeki sorunları hep birlikte ele alıp çözmeye çalışalım” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız