FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.46° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Hedefleri Rejimi Değiştirmek

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Anayasa değişikliğiyle ilgili açıklama yapan Çölaşan, hükümetin hedefinin rejimi değiştirmek olduğunu söyledi

21 Şubat 2016 Saat: 16:24
Hedefleri Rejimi Değiştirmek
Hedefleri Rejimi Değiştirmek

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Anayasa değişikliğiyle ilgili açıklama yapan Çölaşan, hükümetin hedefinin rejimi değiştirmek olduğunu söyledi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Genel Sekreter Ömer Tanık, Bölge Sorumlusu Zuhal Özen ADD Kocaeli Şubesi’ne ziyarette bulunarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Dernek üyeleri ile sohbet edip fikir alışverişi yapan Çölaşan’ı ağırlayan ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Katak ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hükümetin gündemindeki anayasa değişikliğine ilişkin konuşan Genel Başkan Çölaşan, amacın rejim değişikliği olduğunu savundu.

 

REJİM DEĞİŞİKLİĞİ İSTİYORLAR

 

Geniş kapsamlı bir basın açıklaması gerçekleştiren ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, “Bugün amaç; bağımsızlık savaşı vererek kurulmuş olan laik-demokratik bir ulus devlet modeli olan Cumhuriyet’i bir sivil darbe ile yıkanların, bu fiillerine hukuki ve kalıcı kılıf oluşturmak, 1982 darbe döneminde dahi değiştirilmesine cesaret edilmeyen kurucu temel ilkelerini, Türklüğü, Türk Vatandaşlığını Anayasa’dan çıkartmak, etnisiteye dayalı, bölgelere ayrılmış “Yeni” bir rejim kurmaktır. Kısacası amaç; Cumhuriyet Rejimini değiştirip yerine tek adam diktatörlüğünde İslami, faşist bir rejim getirmek ve ülkeyi bölmektir” diye konuştu.

 

ÇALIŞMALARIN YANLIŞ BULUYORUZ

Çölaşan, “ Yasama, yürütme ve yargı kuvvetlerinin neredeyse tamamını tek adama teslim eden Türk tipi başkanlık modeli diktatör yaratmak amaçlıdır. Kabul edilemez. Bu koşullar altında Meclis’te yer alan siyasi partilerin kendilerine dayatılan yeni anayasaeni” Anayasa çalışmalarına katılmalarını yanlış buluyoruz. Cumhuriyet’in değerleri ile büyümüş, bu değerlerle aydınlanmış, bugün Türkiye’de ve Ortadoğu’da yaratılan ayrılıkçı, bölücü ortamı gördükten sonra, ulus bütünlüğünün önemini daha çok kavramış olan tüm halkımızı; yaşamlarının ve çocuklarının gelecekleri için hep birlikte demokratik mücadeleye çağırıyoruz. Yeniden Cumhuriyet, emeğimizle kurulacaktır” şeklinde konuştu.

 

ANKARA’DAKİ PATLAMA

Sözlerine geçtiğimiz gün Ankara’da yaşanan patlama ile devam eden Çölaşan, “ Türkiye son 13 yılında hem iç güvenlikte, hem de dış politikada o kadar büyük hatalar yaptı ki, bu patlamanın sorumlusu olarak yeryüzündeki bütün istihbarat ve terör örgütleri gösterilebilir. Ancak hemen belirtelim ki bu patlamanın gerçek sorumlusu Türkiye'yi bu derece tehlikelere açık politikalara mahkum eden siyasal iktidardır. Bombanın patlamasını planlayan ve patlatan ele sadece fitili ateşlemek kalmıştır. Bombanın patladığı saatlerde Türkiye, özellikle Suriye konusunda tam bir çıkmaza girmiş ve tarihinde olmadık ölçüde yalnızlaşmıştır. Esasen ülkemiz, basiretsiz politikacılar eliyle Atatürk'ün ilke ve devrimlerinden hızla uzaklaştırılarak bu sorunların merkezine düşürülmüştür” dedi.

 

KİMSENİN CESARETİ YETMİYOR

Son olarak Çölaşan, “ Bu patlamayı yaratan dış etkenleri analiz edecek dış politika uzmanları emekli edilmiş, bıktırılmış, kızak görevlere verilmiş, İstihbarat örgütü uzman olmayan ellere geçtiği gibi cemaat çatışmasına kurban edilmiş, polis teşkilatı nerede ise cemaate teslim edilmiş, temizlik adı altında darmaduman edilmiş, Çevremizde dost olabileceğimiz tüm ülkelerle düşman haline getirildiğimiz için nerede ise tüm komşularımızın adı Türkiye'nin kalbine yapılan bu saldırı ile ilgili olarak geçmekte, TV kanallarında suçlanmakta, ancak gerçek sorumluları konuşmaya neredeyse kimsenin cesareti yetmemektedir” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız