FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HDP İl Başkanı AKGÜL : Hükümete Destek Verebiliriz

HDP’nin geleneksel bayramlaşmasında konuşan İl Başkanı Mehmet Akgül, partisinin ilkelerine koalisyon protokolünde yer veren bir hükümeti destekleyebileceklerini söyledi

18 Temmuz 2015 Saat: 15:35
HDP İl Başkanı AKGÜL : Hükümete Destek Verebiliriz
HDP İl Başkanı AKGÜL : Hükümete Destek Verebiliriz

HDP’nin geleneksel bayramlaşmasında konuşan İl Başkanı Mehmet Akgül, partisinin ilkelerine koalisyon protokolünde yer veren bir hükümeti destekleyebileceklerini söyledi

Her yıl Kurban ve Ramazan bayramlarında geleneksel bayramlaşmasını gerçekleştiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli İl Örgütü bu bayram ilk kez Kocaeli’den milletvekili seçilen bir isimle birlikte bayramlaştı. HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca’nın katılımıyla il binasında bayramlaşan HDP’lilerin gündeminde seçim sonuçları ve koalisyon görüşmeleri vardı. İl Başkanı Mehmet Akgül, HDP’nin seçim sonuçlarının açıklanmasından bu yana HDP’nin parti ilkeleri çerçevesinde dik bir duruş sergilediğini ifade etti.

 

80 MİLLETVEKİLİ İLE

Seçim sonuçlarına, olası koalisyona ve Ramazan Bayramı’na dair açıklamalarda bulunan Akgül şöyle konuştu: “Sıcak günlere rağmen huzur içinde geçen Ramazan ayının ardından hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bildiğiniz gibi 2015 yılı çok yoğun çalışmalarla gerçekleşen bir seçimi yaşattı. Bizim partimiz bu süreçte başarılı çıktı. Baraj tartışmalarının yaşandığı, ‘Acaba barajı geçebilecekler mi’ denilen bir ortamda barajın üzerinde oy alarak 80 milletvekili ile meclise girdi. Büyük insanlık onurunun, Bizler’in meclise taşınmasının onurunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum.

 

UZLAŞMA HÜKÜMETİ

Seçim sonuçlarını iyi okumak gerekiyor. Halkımız, HDP’nin her zaman tekrar ettiği gibi her türlü fikrin ülkenin karar mekanizmasında yer almasına onay vermiştir. Seçimden sonra hala bazı kişilerin halkın bu mesajını anlamadığını görüyoruz. Tekrar seçim ve erken seçim mesajlarını dile getiriyor. Bu parlamentodan bir koalisyon çıkacağına inanıyoruz. İlkelerimiz çerçevesinde bu koalisyona destek vereceğimizi dile getirdik. Hala seçimin verdiği mesajları anlamayanlara sözümüz var. Türkiye bir uzlaşma hükümeti istiyor. Tüm fikirlerin ülkeyi yöneten bir ülke istiyor.”

 

IŞİD VAHŞETİ YAŞANIYOR

Mehmet Akgül’den sonra konuşan Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca ise şu ifadeleri kullandı: “İslam dini ve özellikle Ramazan hoşgörü, dayanışma ve empatinin duygusal olarak yaşandığı bir süreci ifade eder. Bir barış dini olan İslam dinin hakim olduğu coğrafyamızda IŞİD belası tüm halkları vahşice katlediyor. Dolayısıyla Ramazan kendine özgü ve İslam anlayışının gereği olarak insanların bu vahşete karşı durması ve lanetlemesi gerekiyor. Seçim çalışmalarında bize destek veren tüm dostlarımıza sevgilerimizi sunuyoruz.

 

TEK PARTİ, TEK KİŞİ

Anlaşarak birlikte ülkeyi yöneteceği bir hükümet istiyor. Bu tecelli şeklini bu şekilde okumayanlar sandığa gömülecektir. Tek parti ve tek kişi yönetimini isteyen fikirler ülkenin bu gerginliğini ortadan kaldıracaktır. Bir protokol çerçevesinde ülkeyi en iyi şekilde yönetecek bir hükümet ortaya çıkmalıdır. HDP protokoller çerçevesinde oluşturulacak bir iktidara yeşil ışık yaktı. Protokolünde parti ilkelerimize de yer veren bir hükümeti destekleyebiliriz. Meclis başkanlığında da bu tavrı ortaya koyduk.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız