FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24.54° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Havuzda ölen Bella için imza kampanyası

Yeni Cuma Camii mevkiinde sahibi ile birlikte dolaşırken süs havuzuna giren ve bir anda elektrik akımına kapılarak ölen Bella isimli köpeğin o görüntüleri hafızalardan silinmiyor. Köpeğin sahibi Nurca

13 Eylül 2013 Saat: 16:20
Havuzda ölen Bella için imza kampanyası
Havuzda ölen Bella için imza kampanyası

HABERİN VİDEOSU Tüm Videolar

Havuzda ölen Bella için imza kampanyası Güncel

Havuzda ölen Bella için imza kampanyası

Yeni Cuma Camii mevkiinde sahibi ile birlikte dolaşırken süs havuzuna giren ve bir anda elektrik akımına kapılarak ölen Bella isimli köpeğin o görüntüleri hafızalardan silinmiyor.

Köpeğin sahibi Nurcan Çetinkaya ve hayvanseverler “Bellalar ölmesin” adıyla sanal ortamda bir imza kampanyası başlattı.

Üzücü olay sonrası, vatandaşlar ‘havuza giren bir köpek değil de çocuk olsaydı ne olacaktı?’diyerek, belediye yetkililerine tepki gösterdi.Belediye yetkilileri ise olayla ilgili tepkiler üzerine soruşturma başlattı.Soruşturma sonucunda yapılan açıklama ile olayın sorumlusunun kabloları kemiren köpek olduğuna kanaat getirildi.Köpeğinin ölümü ile büyük bir şok yaşayan Nurcan Çetinkaya ise yaşanan gelişmeler üzerine internet üzerinde “Bellalar ölmesin” adıyla bir kampanya başlattı.Kampanya’da toplanan imzalar valiliğe teslim edileceği ve bu imzaların iç işleri bakanlığına gönderilmesinin talep edildiği öğrenildi.

İnternette başlatılan kampanya’da şunlar yazıyor;

BELLALAR ÖLMESİN..!

İl sınırlarınız da yerel yönetimler tarafından tamamen görsel açıdan açılmış fakat hiçbir şekilde güvenlik tedbirlerinin alınmadığı süs havuzları tehlike arz etmektedir.16 Ağustos tarihinde Yeni Cuma Parkı`nda Bella ismindeki köpek havanın sıcak olması nedeniyle süs havuzundan su içmek istedi. Yeni Cuma Parkı`ndaki süs havuzunun elektrik aksamındaki kaçak, su içmek isteyen köpeğe elektrik çarpmasına neden oldu. Bir anda elektrik akımına kapılan köpek, sahibi Nurcan Çetinkaya`nın gözleri önünde su dolu süs havuzunun içinde çırpına çırpına can verdi...Sorumluluk ve yetki sahibi makamınızdan, her gün yüzlerce insanın ziyaret ettiği söz konusu parkta gerekli emniyet tedbirlerinin alınmaması sonucu bu tür müessif canlı ölümlerine sebep olunması, ilgili belediyenin gerekli kontrolleri yapmaması neticesinde sonucu ölümle biten olaya sebebiyet veren sorumluların tespit edilmesi, ihmali olan görevlilerin 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun gereği, görevlerini yapmadıkları sebebiyle soruşturma açılması, kusurlu bulunan kişilerin cezalandırılması, mevcut diğer elektrik bağlantısı söz konusu olan süs havuzlarının kontrol edilmesi veya kapatılması, talebimizin İçişleri Bakanlığı`na gönderilmesini arz ederim.

Kampanyaya destek olmak için aşağıdaki linke tıklayınız

http://www.change.org/tr/kampanyalar/kocaeli-valili%C4%9Fi-bella-nin-%C3%B6l%C3%BCm%C3%BCne-sebep-olan-yetkililerin-cezaland%C4%B1r%C4%B1lmas%C4%B1

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/09/bella.flv[/KGVID]


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız