CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HALKEVLERİNE NEDEN İZİN VERİLMEDİ?

Kocaeli gündemi uzun süre halk evlerinin ve kesk üyelerinin yürüyüşlerine izin verilmemesini konuştu. Kesk ve halk evleri ısrarla yürümek istedi hatta polisle karşı karşıya gelip tutuklanmalar bile ya

9 Mart 2013 Saat: 14:35
HALKEVLERİNE NEDEN İZİN VERİLMEDİ?
HALKEVLERİNE NEDEN İZİN VERİLMEDİ?

Kocaeli gündemi uzun süre halk evlerinin ve kesk üyelerinin yürüyüşlerine izin verilmemesini konuştu. Kesk ve halk evleri ısrarla yürümek istedi hatta polisle karşı karşıya gelip tutuklanmalar bile yaşadı. Peki neden diğer grupların yürüyüşüne izin veriliyor da kesk ve halk evlerinin yürüyüşlerine polis engeli konuluyordu. Twiter hesabını etkin bir şekilde kullanan vali Ercan topaca bu konuyu levent damar adlı takipçisiyle girdiği diyalogda açıklıyor.

Sayın valim, yasaklarla değil de özgürlüklerle anılsanız ne iyi olur. Diye soran Levent Damar'a sakinlikle cevap veren Vali Topaca sayın Damar, öncelie teşekkür ederim. 2911 sayılı kanun hükmü uygulanıyor. Arkadaşlardan sadece bildirim yapılması isteniyor.Bildirim yapılmadığı için yürüyüşlerin engellendiğini ifade eden vali topaca ya karşılık cevap veren levent damar size yakışan, kanunları özgürlüklere öncelik vererek uygulamaktır diye düşünüyorum. Haksız mıyım? Diye 2. Bir soru yöneltiyor. Bu soruya ise vali Ercan Topaca, Halkevi derneği yöneticilerine bildirimi yapın bir sakınca yok diye yazı yazdık. Ancak, bildirim yapmadan yürüyeceğiz dediler. Diyerek olayların asıl gerceğini takipcisiyle paylaşıyor. Vali Topaca'nın cevabından sonra levent damar duyduğu iddiaları vali topacaya yöneltiyor. Benzer iddiaları kesk üyeleri de dile getiriyor. Valilik istihbarat var deyip yürüyüşümüzü engelliyor deniyor. Diyen takipcisine vali topaca bu kez belgeli cevap veriyor. İddiadan değil yazılı belgelerden söz ediyoruz.keskve halk evleri,yürüyüş için kanuni şartları kasıtlı olarak yerine getirmedi.Vali Ercan Topaca'nın bu sözlerine karşılık takipcisi levent damar sayın valim teşekkür ediyorum. Bir konuda tek tarafı dinleyip hüküm verildiğinde yanılmak kaçınılmaz oluyor. Diyerek özür diliyor. Buna yönelik vali ercan topaca sayın damar, objektifliğiniz için ben teşekkür ederim. Selamlar. Diyerek konuyu tatlıya bağlayıp takipcilerini ve Kocaeli halkınıda bilgilendiriyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız