FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.61° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Halkevleri Somaya Yürüyecek

Kocaeli Halkevleri, “İşçi katillerinin üstüne üstüne yürüyoruz” sloganıyla Soma’ya yürüyor. İstanbul’dan gelecek grubu karşılayacak olan Halkevleri, 16 Mayıs’ta Soma’da olmak üzere yürüyüşe başlayacak.

11 Mayıs 2015 Saat: 16:23
Halkevleri Somaya Yürüyecek
Halkevleri Somaya Yürüyecek

Kocaeli Halkevleri, “İşçi katillerinin üstüne üstüne yürüyoruz” sloganıyla Soma’ya yürüyor. İstanbul’dan gelecek grubu karşılayacak olan Halkevleri, 16 Mayıs’ta Soma’da olmak üzere yürüyüşe başlayacak

Kocaeli Halkevleri, “İşçi katillerinin üstüne üstüne yürüyoruz”Soma’ya yapacakları yürüyüş öncesinde bir basın açıklaması düzenledi. Kocaeli Halkevleri adına açıklama yapan Meliha Kaplan “Geçtiğimiz yıl mayıs ayında yaşanan katliamda 301 insanımız hayatını kaybetti. 301 insanımızın eşleri, çocukları, anne babaları, bütün Soma ve ülkemiz bu acıyı unutmadı, unutmayacak” dedi.

 

KATLİAMIN SORUMLULARI

Soma faciasının sorumlularının iktidar ve holdingle olduğunu kaydeden Kaplan, “10 yılı aşkın zamandır patronlar daha fazla kar elde etsin diye yapılan düzenlemelerle emekçilere köleliği dayatanlar ‘siz ölebilirsiniz, mühim olan patronların karları, bizim iktidarımız’ demişlerdir. 10 yılda 15 bin işçinin katledilmesinin sorumlusu AKP iktidarı Soma’da göz göre göre yaşanan katliamın sorumlusudur. Soma katliamının diğer sorumlusu Soma Holding’tir. Soma Holding 301 madencinin katildir. Ama aynı zamanda yüzlerce işçiyi kölelik koşullarında çalıştırdığı için suçludur” dedi.

 

SOMA’YA YÜRÜYECEKLER

Çarşamba günü Kadıköy’de yapılacak anmanın ardından Halkevleri temsilcileri yola çıkacak ve saat 18.00’de İzmit Merkez Bankası önünde açıklama yapacak. Yürüyüş kolu 16 Mayıs’ta Soma’ya ulaşacak ve emek ve meslek örgütlerinin Soma’da gerçekleştireceği mitinge katılacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız