FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu26.33° C / 29° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Haftasonu Boğulan Olmadı

Geçtiğimiz haftalarda sıkça boğulmaların yaşandığı Kandıra sahillerinde bu hafta herhangi bir boğulma vakası meydana gelmedi.

17 Ağustos 2015 Saat: 14:51
Haftasonu Boğulan Olmadı
Haftasonu Boğulan Olmadı

Geçtiğimiz haftalarda sıkça boğulmaların yaşandığı Kandıra sahillerinde bu hafta herhangi bir boğulma vakası meydana gelmedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Can Kurtarma Timleri hafta sonu 86 kişiyi boğulmaktan kurtardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Bağırganlı, Sarısu, Seyrek, Bayramoğlu, Kumcağız ve Cebeci sahillerinde görev yapan Hayat Kurtarma Timleri, bu hafta 86 vatandaşı boğulmaktan kurtardı. KOSKEM sabah 10.00 ile 18.00 saatleri arasında görevli olduğu plajlarda cankurtaranlık hizmeti veriyor.


BOĞULMA YAŞANMADI
Kandıra sahillerinde geçtiğimiz haftalarda 2 gün içerisinde 4 kişi boğulmuş, 1 kişide arkadaşını boğulmaktan kurtarmak isterken hayatını kaybetmişti. Neredeyse her hafta yaşanan boğulma vakaları bu kez yaşanmadı. Kandıra sahillerinde bu hafta boğulan olmazken, görevliler 86 kişi kurtardı.


86 KİŞİ KURTATILDI
KOSKEM ekipleri Cebeci bölgesinde 47, Kumcağız bölgesinde 24,  Bayramoğlu’nda 15, olmak üzere 86 kişiyi hayata bağladı. Sahillerde görev yapan Kurtarma Timi, önceki hafta ise 94 kişiyi daha boğulmaktan son anda kurtarmıştı.  


200 KİŞİ GÖREVLİ
Kurtarma Timi’nde Kocaeli İtfaiyesi personelinin yanı sıra Büyükşehir Ambulans Birimi, YUDAK, AKUT, Mahalli Afet Gönüllüleri ve Gönüllü İtfaiyeciler yer alıyor. 15 Eylül de sona erecek sezon sonuna kadar sahiller de görev yapacak KOSKEM’de 200 kişi görev yapıyor. 


ANINDA MÜDAHALE
6 adet zodyak bot ve 6 adet jet ski ile sahil şeridini baştan sona kontrol eden kurtarma timi, olası boğulma vakalarına anında kontrol ediyor. Karadan dürbünlerle de kontrol edilen sahillerde boğulmaktan kurtarılan vatandaşlara Büyükşehir Ambulans birimi müdahale ediyor. Tüm sahillere uyarıcı tabela ve can simidi asan kurtarma timi, aynı zamanda halkı bilinçlendirmek amacıyla broşür de dağıtıyor.


AMBULANS HİZMETİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KOSKEM, Kocaeli sahillerinde cankurtaranlık hizmetini sürdürürken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ambulans Birimi de sıcaktan etkilenen, sahillerde rahatsızlanan çok sayıda vatandaşın yardımına koşuyor. 184 vatandaş Büyükşehir Belediyesi sağlık ekiplerinin ambulans hizmetinden yararlandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız