CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu7.94° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

HADİ ÖZCAN’IN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK

Susurluk davasının kilit isimlerinden ve İlimiz de geniş bir kesim tarafından tanınan halen Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde yatan Hadi Özcan, Susurluk dönemine ışık tutan açıklamalarda bulundu. Bi

14 Nisan 2013 Saat: 16:58
HADİ ÖZCAN’IN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK
HADİ ÖZCAN’IN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK

Susurluk davasının kilit isimlerinden ve İlimiz de geniş bir kesim tarafından tanınan halen Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde yatan Hadi Özcan, Susurluk dönemine ışık tutan açıklamalarda bulundu. Bir dönemin karanlık ilişkilerini aydınlığa kavuşturan Hadi Özcan, "İç İşleri Bakanı Ağar'ın "Hadi'yi öldürecekler" diyerek kendisine mesaj gönderdiğini" söyledi.


Gazeteci Sadık Güleç ve Fırat Alkaç’ın yazdığı ‘Ölüm Üçgeni; Bir şehir, Bir Kabadayı, Bir Mafya Babası’ kitabında Hadi Özcan'ın Türkiye’nin karanlık dönemlerindeki önemli aktörleriyle olan ilişkilerini anlatıyor. Susurluk çetesinin önemli tanıklarından Hadi Özcan, bir dönemin karanlık ilişkilerini anlatırken, “Cezaevindeyken, İçişleri Bakanı Ağar, ‘Hadi’yi öldürecekler’ diye bana haber gönderdi” dedi. “Üçüncü günümde avukatım geldi. Mehmet Ağar haber göndermiş, ‘Hadi’yi cezaevinde öldürecekler ve Doğulu bir aileyi öldürdüler de onun için öldürüldüler süsü verecekler.’ Hiçbir tanışıklığımız olmadığı halde ve Türkiye’de o günler korkunç olayların yaşandığı bir zamanda, bakan neden bana haber gönderir? Çünkü ona bağlı Özel Harekat Müdürü’nün yaptıklarını ilk kez ben açıklamıştım. Çatlı’nın kirliliğini ben piyasaya çıkarmıştım” Polis takibinden kurtulmak için Trabzon’a gittiğini söyleyen Özcan, şunları anlatıyor: “Veli Küçük’ü arayıp, ‘Bu günlerde teslim olmayı düşünüyorum. Sana teslim olayım’ dedim. Hoşuna gitti, ‘Ol’ dedi. Ertesi gün Küçük aradı. ‘Trabzon’da mısın?’ diye sordu. Şaşırdım çünkü nerede olduğumu söylememiştim. Bana ‘Seni yakalayacaklar dikkatli ol’ dedi.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız