FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur20.68° C / 22° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Güzeloğlu , Olaylara El Koydu

Son günlerde ilimizde yaşanan asayiş olaylarından rahatsızlık duyan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Güzeloğlu, “Kocaeli, Türkiye’nin en güvenli kenti olacaktır” dedi

18 Haziran 2015 Saat: 17:31
Güzeloğlu , Olaylara El Koydu
Güzeloğlu , Olaylara El Koydu

Son günlerde ilimizde yaşanan asayiş olaylarından rahatsızlık duyan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Güzeloğlu, “Kocaeli, Türkiye’nin en güvenli kenti olacaktır” dedi

İlimize atandığı günden bu yana yerel gazetelere kent gündemiyle ilgili pek konuşmayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ilk kez gazetemize konuştu. Son günlerde ilimizde yaşanan bazı üzücü olaylar hakkında gazetemiz Genel Yayın Müdürü Cemalettin Öztürk’e önemli açıklamalarda bulunan Güzeloğlu, Tavşantepe Mahallesi’nde bir kafeteryanın yakılması ve sonrasında Alevi vatandaşların evlerinin işaretlenmesi ve Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk’ün öldürülmesi olaylarının faillerinin bulunması için özel bir ekip oluşturduklarını söyledi. Güzeloğlu ayrıca, geçen hafta yapılan LYS sınavı için Gebze bölgesindeki öğrencilerin İzmit ve Kocaeli Üniversitesi’nde sınava girmesi ve sonrasında yaşanan trafik sorununa da el attığını, bu konuda bir vali yardımcısını özel olarak görevlendirdiğini söyledi.


KABUL EDİLMEZ OLAYDIR
Tavşantepe Mahallesi’nde yaşayan Alevi vatandaşların evlerinin duvarlarına çarpı işaretlerinin konulmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Güzeloğlu, “Alevi vatandaşlarımız bugüne kadar nasıl huzur içinde yaşamışlarsa bundan sonra da huzur ve mutlu şekilde yaşayacaklardır. Olayı duyar duymaz derhal el koydum. Emniyet teşkilatımıza bölgede gerekli incelemeyi yapması için talimat verdim. Özel bir ekip oluşturarak çalışmalarımız titiz bir şekilde devam ediyor” dedi. 


FAİLLERİ BULUNACAK
Tavşantepe’de daha önce de adli olayların yaşandığına vurgu yapan Güzeloğlu, “Bu olayların bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda da titiz bir araştırmamız var. Basit bir olaydır dilerek asla geçiştirmiyoruz. Bu kentte yaşayan her vatandaşımızın can güvenliğinden sorumluyum. Tek bir insanımızın kılına zarar gelmeyecek, huzurlu ve mutlu bir kent ortamı yaratacağım. Kocaeli farklı kültürlerin yaşadığı renkli bir kenttir. Bu kentte toplumsal olayları yaratanlara asla müsahade edilmez, edilmeyecektir. Bu olayın failleri en kısa sürede yakalanacaktır. Elimizde önemli bulgular var, belgeler var. Yakalanmaları da an meselesi” şeklinde konuştu.


CEZAEVİ MÜDÜRÜ CİNAYETİ
Kandıra 1 No’lu  Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk’ün öldürülmesi kendisini çok üzdüğünü söyleyen Vali Güzeloğlu, “Bu kentte huzuru bozacak hiç bir gelişmeye artık izin vermeyeceğiz. Cezaevi müdürümüz kısa bir süre önce ilimize gelmişti. Olaydan sonra faillerin bulunması için yine özel bir ekip oluşturduk. Cumhuriyet Başsavcımız ile birlikte ciddi bir çalışma içindeyiz. Çok kısa süre içinde zanlıların kullandığı aracı tespit ettik. Bundan sonra faillere en kısa süre içinde ulaşyacağız. Çevre illerle irtibat halindeyiz. İnsanlarımızın canlarına kast edenleri ve bu kentte huzuru bozanlara gerekli olan en ağır cezalar verilecektir” dedi.


TRAFİK SORUNU CAN ALICI
30 yılı aşkın devlet tecrübesi bulunduğunu hatırlatan Vali Güzeloğlu, 14 yıldır aralıksız Vali olarak görev yaptığını belirterek, “Daha önce görev yaptığım kentlerde sorumluluklarımı en iyi şekilde yaptım. Burada da yapacağım. Ancak Kocaeli’ne daha yeniyim. Önüme konulmayan bazı sorunlardan haberdar olmayabiliriyorum. Ama önüme konulan her sorunu da çözmüşümdür. Geçen hafta sonu yapılan LYS sınavında Kocaeli Üniversitesi’nde yaşanan trafik sorunu canımı çok sıktı” dedi.  


YARDIMCISINI GÖREVLENDİRDİ
LYS sınavına Gebze bölgesindeki öğrencilerin İzmit ve Kocaeli Üniversitesi’nde sınava girdiğini söyleyen Vali Güzeloğlu, bu durumun tam bir rezalet olduğunu ifade etti. Güzeloğlu, “Geçen hafta Umuttepe bölgesinde yaşanan trafik sorunu can sıkıcıydı. Bölgede yaşanan rezaleti görmek için sivil vatandaş olarak gittim, gezdim. Gözlerdimle gördüm. Trafik sorunu bir yana sınava girecek öğrenciler sınava girecekleri yeri bulamıyorlar. Ne bir yön tabelası var, ne fakültelerin isimlerinin yazılı bir tabela var. Hiçbir şey yok. Her şeyi gözlerimle gördüm. Çocuklar perperişan. Bu çocuklara yazık değil mi? Gebze bölgesindeki çocuklarımızın bu tarafa gelerek sınava girmelerinin önüne geçmek ve bu sorunu kökten çözmek için bir vali yardımcısını özel olarak görevlendirdim. Çalışmalara başladı.” Şeklinde konuştu.


HERKES GÖREVİNİ YAPACAK
Kocaeali’nin sorunsuz ve yaşanılır bir kent olması için elini taşın altına koyduğunu söyleyen Vali Güzeloğlu, sorunların çözümünde yetkili olanları da uyardı. Vali Güzeloğlu, “Kısa süre önce bu kente geldim. Kentin bazı sorunlarını biliyorum. Ama önüme gelmeyen ve benim farkına varamadığım sorunlarda var. Önüme gelen her sorunu çözmüşümdür. Kocaeli’nin sorunları var, bu sorunların çözümünde birinci derece sorumlu olanların ilgisiz olduklarını da görmüyorum değil. Kocaeli türkiye renklerinin buluştuğu bir ildir. Bu ilde vatandaşımız mutlu olacak, sanayici mutlu olacak, esnaf mutlu olacak. Bu kentte yaşayanlar huzurlu olacaktır. Bundan böyle alanında sorumlu olan her yetkili görevini kusursuz yapacaktır. Olumsuzluklara asla izin vermem, vermeyeceğim” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız