FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak25.62° C / 27° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Güzeloğlu: Kırgızistan ile Ticaret Güçlenecek

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tuleberdiev, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkonsolosun ziyaretinin ana gündem maddesi, iki ülke arasındaki ticari birlikteliğin gelişmesiydi.

28 Nisan 2015 Saat: 17:20
Güzeloğlu: Kırgızistan ile Ticaret Güçlenecek
Güzeloğlu: Kırgızistan ile Ticaret Güçlenecek

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tuleberdiev, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkonsolosun ziyaretinin ana gündem maddesi, iki ülke arasındaki ticari birlikteliğin gelişmesiydi

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tuleberdiev, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette ana gündem maddesi olarak iki ülke arasındaki ticari birliktelik ve ortaklık konuları görüşüldü. Görüşme sırasında ilk sözü konuk Başkonsolos Renat Tuleberdiev aldı. Tuleberdiev, konuşmasında Türk ve Kırgız milletlerini iki kardeş millet olarak gördüklerini ve bu kardeşliğin özellikle ticari, kültürel ve diğer tüm alanlarda kendisini gösterdiğinden bahsetti.

 

İLİŞKİLER GÜÇLENMELİ

Konuk Başkonsolos’tan sonra sözü alan ve iki ülke arasındaki ilişkiler açısından bakıldığında Kocaeli ilinin ticari açıdan önemine vurgu yapan Vali Güzeloğlu, “Kocaeli’nin uluslararası kimliği ile ortak iş yapan bir çok kurum var. Ülkemiz ile Kırgızistan arasındaki ticareti daha da güçlendirmek istiyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız