KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
çağıngöz
konakkkkkk
KOCAEL TIPPP
FREKANS
Breau

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur7° C / 7° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Güncel

Güzeloğlu "İnsan hakları ortak hedef"

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 67. yıl dönümünü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

9 Aralık 2015 Saat: 14:29
Güzeloğlu "İnsan hakları ortak hedef"
Güzeloğlu "İnsan hakları ortak hedef"

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 67. yıl dönümünü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

“67 yıl önce 10 Aralık 1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilen, ülkemiz tarafından da 6 Nisan 1949’da onaylanan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm insanların cins, ırk, din, dil ya da başka bir nedenle hiç bir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama haklarına sahip olmalarını garanti altına almıştır” diyen Güzeloğlu, şu ifadeleri kullandı: “İnsan hakları, bütün insanlığın ortak değerleri, bütün uygar ülkelerin ortak paydasıdır. İnsanlar arasında hiçbir zaman ayrım gözetmeksizin onlara hür, eşit bireyler olarak muamele etmek, insan hakları kavramının özüdür. İnsan hakları, çağdaş toplumların temelidir ve demokrasinin vazgeçilmez unsurudur.

 

KÜRESELLEŞEN DÜNYA

Küreselleşen dünyada, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması bugün artık devletlerin içişleri olmaktan çıkmış, ulusal sınırları aşarak tüm dünyanın ortak hedefi haline gelmiştir. Ülkemizde de insan haklarına saygı, Anayasamızın değiştirilmez ilkeleri arasındadır. İnsan hakları ve temel özgürlükler alanında, diğer demokrasilerle aynı değer ve amaçları paylaşmasının yanı sıra; insan hakları standartlarının en yüksek düzeye getirilmesini amaçlamış ve bu anlayış doğrultusunda insan haklarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmaları kararlılıkla sürdürülmektedir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız