FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Güzeloğlu : Huzur ve Güvenin Sağlayıcısı Esnaftır

Her yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası, bu yıl da ilk olarak Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Ahilik İl Kutlama Komitesi’ni ağırlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Huzur v

11 Mayıs 2015 Saat: 17:15
Güzeloğlu : Huzur ve Güvenin Sağlayıcısı Esnaftır
Güzeloğlu : Huzur ve Güvenin Sağlayıcısı Esnaftır

Her yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası, bu yıl da ilk olarak Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Ahilik İl Kutlama Komitesi’ni ağırlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Huzur ve güvenin sağlayıcısı esnaftır” dedi

2008 yılından bu yana resmi olarak, toplamda ise 28.’si kutlanan Ahilik Haftası, Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu merasimi ile başladı. Merasimin ardından tüm oda başkanları ve Ahilik Kutlama Komitesi, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti. 100. Yıl Toplantı Salonu’nda Vali Güzeloğlu ile buluşan esnaflar, yılın ahisi olarak İzmit Maden İşleri Esnaf Odası Üyesi Hikmet Şıkkibar’ı seçti. Körfez Küçük Sanayi Sitesi’nde 50 yıldır oto tamirciliği yapan yılın ahisi Hikmet Şıkkibar, 4 çocuk babası.

 

DERNEK VE ODALARDAN YOĞUN KATILIM

Vali Güzeloğlu’nu ziyarete, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kemal Kaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Vedat Çetin, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Hatice Doğancı, Kocaeli Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Faruk Demir, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Derince Esnaf Odası Başkanı Bekir Sargın, Ticaret Odası Meclis Üyesi Mikail Kayacı, KSO Temsilcisi Sema Altın, Muhallebiciler Odası Başkanı Yaşar Yılmaz, Ahilik Derneği Başkanı Bekir Örçen ve tüm oda başkanları katıldı.

 

ESNAF VARSA HUZUR VE GÜVEN VAR

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Ahilik Haftası sebebiyle yaptığı konuşmada, “Bu haftanın esnafımıza hayırlar, bereketler getirmesini diliyorum. Esnafla birlikte olmanın büyük bir zenginlik olduğunun altını çizmek istiyorum. Esnaf sadece bir ticari faaliyetin konusu olan insan değil, nafakasını yaptığı işten kazanan, para kazanmaktansa gönül kazanmayı öne alan toplumun değerlerini yaşatan, komşusunu siftah yapması için fazla müşterisini ona gönderen bir gönül eri, değerlerin temsilcisidir, garantisidir. Bir kentte huzur ve güven varsa bunda en büyük pay esnafındır. Biz gelişmiş ve kalkınmış bir ülke olarak yolumuza devam ederken esnafımızla birlikte güçlüyüz. Sizlerin meselesi bizim meselemizdir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız