FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.53° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Güvenlikçiler Kandırıldı Mı?

Arızlı bölgesindeki Irak Konutları’nın öğrenci yurdu olmasının ardından burada güvenlik olarak görevine başlayan çalışanlar, kandırıldıklarını ileri sürerek ayaklandı

13 Aralık 2014 Saat: 13:14
Güvenlikçiler Kandırıldı Mı?
Güvenlikçiler Kandırıldı Mı?

İzmit Serdar Mahallesi Arızlı Caddesi Irak Kalıcı Konutları’nda 17 Ağustos Depremi sonrasında depremzedeler için yaptırılan ve sonrasında öğrenci yurduna dönüştürülen konutlarda ilk sıkıntılar baş göstermeye başladı. Bin 600 TL’ye çalışacaklarını sanarak göreve başlayan güvenlik personeli, önlerine sunulan bin 250 TL’lik sözleşmeyi görünce şoke oldu.

 

İŞLERİNDEN ÇIKTILAR

Alınan bilgi ve iddialara göre; 237 konuttan oluşan Arızlı bölgesinde bulunan Irak Konutları’nın 190 adedi yurt yapılmak üzere Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(YURTKUR)’na devredilmişti. Daha sonra alanda hayat bulan Kocaeli Yurt Müdürlüğü, kasım ayı içerisinde öğrenci kabulüne başlanmış ve vali yardımcısı Abdullah Etil konuyla ilgili olarak yurtta bir basın toplantısı gerçekleştirmişti. Hiçbir sorunun yaşanmadığı düşünülen Kocaeli Yurt Müdürlüğü’nde dün güvenlikçiler ayaklandı. Güvenlikçiler, Arastapark ve Gölcük Tersanesi gibi kurumlardan bin 600 TL maaş alacakları söylenerek yurda çağrılmıştı. Güvenlik personeli devlet güvencesi olacağını düşünerek kendi işlerini bırakarak bu işe baş koydu.

 

BU MU GÜVENCE?

İki aydan beri yurtta çalışan 60 kadar güvenlik görevlisi dün sabah saatlerinde önlerine sunulan iş sözleşmesini görünce adeta şoke oldu. Bin 600 TL’ye anlaştıklarını düşünen güvenlikçiler bin 250 TL’lik sözleşmeyi imzalamak istemedi. Kurum müdürü Sürmeli Gökçe’nin yanına giden güvenlikçiler böyle bir sözleşmeye imza atmayacaklarını ve sözleşmenin düzeltilmemesi halinde çalışmayacaklarını söyledi. Kurum müdürü Gökçe ise durumun ilgililerle görüşüleceğini ve 1-2 hafta içerisinde kendilerine bilgi aktarılacağını söyledi. Devlet güvencesi olduğunu düşünerek yurda çalışmaya gelen güvenlikçiler durumun lehlerinde çözülmesi içim yetkililerden ilgi bekliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız