CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.33° C / 17.33° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GÜNEŞ’ İN SÖZLERİ ORTALIĞI BİRBİRİNE KATACAK;

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Cilvegözündeki patlamaya ilişkin, O bölgede Halkçı Koruma Birliklerinin egemenliği olduğunu dünya alem biliyor. Çok desteklediğiniz muhalifler mi koydu o bombayı

13 Şubat 2013 Saat: 13:17
GÜNEŞ’ İN SÖZLERİ ORTALIĞI BİRBİRİNE KATACAK;
GÜNEŞ’ İN SÖZLERİ ORTALIĞI BİRBİRİNE KATACAK;

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Cilvegözü'ndeki patlamaya ilişkin, "O bölgede Halkçı Koruma Birliklerinin egemenliği olduğunu dünya alem biliyor. Çok desteklediğiniz muhalifler mi koydu o bombayı acaba? Sınırlar yol geçen hanı. Türkiye bir kışla imalathane ve karargahı olmuş Suriye'de cephe olmuş" dedi.

Güneş, "O araç mı patlayan, ben araçtan kalıntıyı gördüm. Araçtan olan kalıntı şu kadar bir difransiyel parçası, jant yok, dingil yok, kaporta yok, hiçbir şey yok. Hiçbir şey kalmamış acaba o mu, onu da emin değilsiniz, bir numara koymuşlar" dedi.
TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Güneş, önceki gece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle Hatay'a gittiğini, dün sabah da Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda bombanın nedenlerini araştırmak için olay mahalline gittiğini söyledi.
Görevli savcı Yıldırım Kemal Zöhre'den kamera görüntülerini izleme talebinde bulunduğunu, kendisinin de bunu kabul ettiğini belirten Güneş, "Başsavcı Bestami Tezcan gizlilik kararı alındığını artık benim o kamera görüntülerini görme yetkimin olmayacağını milletvekili arkadaşım Hatay Milletvekili Hasan Akgöl'e telefonla bildirdi. 3 bakan o kamera görüntülerini bir gece önce görmüşlerdi. Onların izleme hakkı vardı. Dün gece Anadolu Ajansı gizlilik kararı alınmış o kamera görüntülerini yayınladı. 1.5 dakikasını yayınladı. Anadolu Ajansına servis edilen bu görüntüler yargı mensuplarını yani savcıların gizlilik kararı olduğuna göre Anadolu Ajansı bunları nasıl elde etti, burada suç unsuru var, kime, savcıya.
Bu görüntülerin montajlanmış olduğunu da söyledim. Görüntüler bir bütün değil. Yarım saat yayınlanmış değil, sadece 1.5 dakikasını görüyorsunuz, iki ayrı kameradan görüyorsunuz."

Cilvegözü'nde patlayan bombanın basit bir olay olmadığına işaret eden Güneş, "Onun ardında çok büyük olaylar var ve hükümetin Suriye'de izlemiş olduğu dış politika var. Bu ortaya çıkacak diye o görüntüleri göstermediler. Ölen Suriyeliler henüz açıklanmadı. Arabanın içinde olduğu söylenen Türkiye tarafına kaçan biri var, arandı bulundu mu, arandığı bile yok, aranıyor mu? Bombanın türü çok önemli" dedi.

Cilvegözü Kapısı'nın kapatıldığını hatırlatan Güneş, "Neye kapattınız, her şeye kapatmışınız da silaha ve bombaya kapatmamışsınız, böyle bir kepazelik olur mu? Bu araç Türkiye sınırlarında patlamadı mı, demek ki kontrol etmemişsiniz eğer oradan geldiyse" diyerek şöyle devam etti:
"Bir başka nokta diyorsunuz ki ima ediyorsunuz bunu Şam yollamış olabilir diye. Cilvegözü'nden Babel-Hava'ya kadar yani sınırdan 30 kilometre ileriye kadar Şam yönetiminin egemenliği yok ki muhaliflerin egemenliği var. O bölgede Halkçı Koruma Birliklerinin egemenliği olduğunu dünya alem biliyor. Dolayısıyla onlar mı koydu. Çok desteklediğiniz muhalifler mi koydu o bombayı acaba. Sınırlar yol geçen hanı. Türkiye bir kışla imalathane ve karargahı olmuş Suriye'de cephe olmuş."
BBC'nin 30 Ocak 2013'te Hatay'da bir bomba imalathanesini çektiğini kaydeden Güneş, görüntüleri basın mensuplarına izleterek, "Buradan Suriye'ye bombaların geçtiğini anlatıyor. Sadece "Esad rejimine karşı kullanılıyoruz' diyor" diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız