FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.47° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Güneş : Erken Seçimde Adaylar Ön Seçimle Belirlenmeli

CHP Kocaeli eski Milletvekili Hurşit Güneş, erken seçimin çok yüksek bir ihtimal haline geldiğini ifade ederek, “Seçimde adaylarımız mutlaka ön seçimle belirlenmeli” dedi

3 Ağustos 2015 Saat: 18:13
Güneş : Erken Seçimde Adaylar Ön Seçimle Belirlenmeli
Güneş : Erken Seçimde Adaylar Ön Seçimle Belirlenmeli

CHP Kocaeli eski Milletvekili Hurşit Güneş, erken seçimin çok yüksek bir ihtimal haline geldiğini ifade ederek, “Seçimde adaylarımız mutlaka ön seçimle belirlenmeli” dedi

CHP Kocaeli eski Milletvekili Hurşit Güneş, Türkiye gündemiyle ilgili gazetemize bazı değerlendirmelerle bulundu. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini söyleyen Güneş, “Bu zor süreçte herkes sorumlu davranmalıdır” ifadelerini kullandı. Güneş, erken seçimin büyük ihtimalle kapıda olduğunu söyleyerek, “Süreç böyle devam ederse seçim kasım ayında yapılacak. Eğer 7 Haziran seçimleri ile benzer bir sonuç çıkarsa, ‘Biz bir seçim daha yapalım’ mı denilecek?” şeklinde konuştu. 


SEÇMENİN TAVRI 
Hurşit Güneş, erken seçimle ilgili seçmene de biraz zaman verilmesi gerektiğini söyleyerek, “3 ayda bir seçmenin tavrının değişeceğini düşünmüyorum. Öte yandan daha başka sorunlar da var. Terör eylemlerinin artması, bir sandık güvenliği sorununu da ortaya çıkaracak. Bu kısa zamanda bununla ilgili önlemler nasıl alınacak? Gördüğümüz kadarıyla AKP-CHP koalisyonu olmuyor. Fakat bunun tek alternatifi hemen seçim değil” dedi. 


BELİRLİ BİR SÜRE GEREK 
Seçmen tavrının değiştiğine inanmadığını söyleyen Hurşit Güneş, “Bana göre seçmen tavrının değişmesi için bir süre gerek. Diyelim ki, yapılacak bir seçimde AKP aynı oyunu aldı. Bu durumda Türkiye’deki kaotik ortam daha da artar. Bu durumda bir koalisyon çıkmıyorsa o durumda da çıkmaz. Ve çok net söylüyorum ki, bugünleri arar hale geliriz. Bu yüzden herkes ağzından çıkan sözlere dikkat etmelidir” diye konuştu. 


ADAY BELİRLEME 
CHP’nin de olası bir erken seçimle ilgili çalışmaları başlatması gerektiğine vurgu yaparak, “Örneğin milletvekili adaylarını belirleme yöntemi netleştirilmeli. Bana göre tek yol ön seçim. Kocaeli’de adaylarımız ön seçimle belirlenmeli. Bizim temel farkımız parti için demokrasi. Biz hegamonik bir parti değiliz. İsmet Paşa da, Bülent Ecevit de parti içi demokrasiyi işletti” dedi. 


BAŞARI SAĞLANAMAZ
Güneş, son genel seçimlerde ön seçim yapılan illerde başarı yakalanırken, ön seçimin olmadığı bölgelerde başarısızlığın olduğuna vurgu yaparak, “Örneğin ön seçim olan Bursa’da oylarımız artarken, ön seçimin olmadığı Yalova’da oy düşüşü yaşadık. Bundan sonra Kocaeli’de de ön seçim şart. Ön seçim yapılmamasının hiçbir gerekçesi olamaz ve başarı sağlanamaz” diye konuştu.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız