CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GÜNEŞ “BU BOMBANIN ARDINDA ÇOK BÜYÜK OLAYLAR VAR”

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda patlayan bombaların arkasında hükümetin Suriye’de izlediği dış politika olduğunu belirterek, “ ‘Bunu Şam yollamış olabilir’ diye ima e

14 Şubat 2013 Saat: 14:48
GÜNEŞ “BU BOMBANIN ARDINDA ÇOK BÜYÜK OLAYLAR VAR”
GÜNEŞ “BU BOMBANIN ARDINDA ÇOK BÜYÜK OLAYLAR VAR”

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda patlayan bombaların arkasında hükümetin Suriye’de izlediği dış politika olduğunu belirterek, “ ‘Bunu Şam yollamış olabilir’ diye ima ediyorsunuz.

Sınırdan 30 km içeriye kadar Şam yönetiminin egemenliği yok ki, muhaliflerin gücü var. Yani çok ihtimam gösterdiğiniz, desteklediğiniz muhalifler mi koydu o bombayı acaba?” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki bombalı saldırıyla ilgili incelemelerde bulunmak için Hatay’a yaptığı ziyaret hakkında bilgi verdi.

Hatay’a gittiğinde görevli Savcı Yıldırım Kemal Zöhre’den kamera görüntülerini izleme talebinde bulunduğunu ve Zöhre’nin de bunu kabul ettiğini belirten Güneş, ancak daha sonra Başsavcı Bestami Tezcan’ın gizlilik kararı alındığı gerekçesiyle görüntüleri izlemesine izin vermediğini anlattı. Bu görüntüleri İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Hatay Valisi, TOBB Başkanı, Hatay Borsa Başkanının bir gece önce izlediğini kaydeden Güneş, “Onların görüntüleri izleme hakkı vardı, CHP’li bir milletvekilinin izleme hakkı savcının kararı ile ortadan kaldırıldı, elinden alındı” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız